5 Days of Tyrol 2017Mi. 12.07.2017 18:23
Results - Stage 3 Berger Almcreated by OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2017

 
Men 10 (30)2,3 km 10 m9 C
PlStnoNameClubTime
11274Kuusinen TuomasSuunnistusmatkat16:50
2873Meier EricOL Amriswil19:10
3876Meier LuisOL Amriswil19:37
4680Mühlbacher LukasNF Steiermark22:12
5339Valentin FilipGöteborg-Majorna OK23:10
6751Skorpil MarekOk Brada23:12
7243Villar BasileCLUB OR. STRASBOURG EUROPE24:00
8593Perktold DavidLK KOMPASS INNSBRUCK IMST24:07
91415Takanen EetuVehkalahden Veikot24:14
10767Adomaitis MykolasOK Klajunas25:30
111269Kuusinen KarriSuunnistusmatkat25:33
12353Leire JonasGöteborg-Majorna OK25:42
131218Zollner FelixSPORTUNION Klagenfurt26:02
14187Vos AntoineC.O.Liège27:00
15222Brisebois ColinCercle d'Orientation du Hainau30:05
16334Persson AxelGöteborg-Majorna OK30:49
171219Angermann TobiasSPORTUNION Klagenfurt32:23
181047Jansen NathanOmega32:29
191043Jansen ThomasOmega32:43
20601Lehtola LenniLuxembourg Orienteering Club32:58
21454Hertin OlofIK Hakarpspojkarna33:38
22571Madslien Ivar KleppaLillehammer orienteringsklubb33:56
23947Wittwer JannOLG Oberwil37:19
241214Meizer JonasSPORTUNION Klagenfurt39:04
251315Discher DavidTout Azimut Fameck42:54
261075Adenstedt PeoOrienteering Klosterneuburg52:09
 
1281Höbig FelixSV Bad Dübenmp
322Connor JamieForth Valley Orienteersmp
1056Verhaegen RikOmegamp
1295Groeneveld OdinThe Hague Orienteering Runnersdns
 
 
 
Men 12 (23)3,0 km 15 m11 C
PlStnoNameClubTime
11444Öhlund KalleIK Hakarpspojkarna20:11
2331Leire OlaGöteborg-Majorna OK20:43
3344Rosén LudwigGöteborg-Majorna OK21:29
4806Nilsson LinusOK Österåker22:10
5799Gabs AugustOK MELFAR26:24
6618Koponen RasmusLynx26:40
71333Ritzenthaler LeoTSV Jetzendorf26:49
81441Moosmann FelixLK KOMPASS INNSBRUCK IMST27:21
9738Mjosund LinusOC Hölmölä28:02
10463Grahn SimonIK Uven28:43
11721Størmer-Antonsen SigurdNydalens Skiklub28:46
121443Rass MaximilianLK KOMPASS INNSBRUCK IMST29:50
13802Albinsson MalteOK Österåker31:13
141171Pinne NaurisSelijas mežs OSK33:02
15943Wittwer CédricOLG Oberwil34:24
16397Roine VeetiHiidenkiertäjät34:34
171392Hempel EmilUSV TU Dresden39:54
181206Potuznik ViktorSOS Jindrichuv Hradec41:54
191170Neniškis MikusSelijas mežs OSK42:27
20785Šoupa MartinOK Lokomotiva Plzen51:27
 
857Helmersson RobinOK Tisarenmp
1073Ortiz Sánchez UlisesO-riéntatedns
1337Cionoiu DanielTV Coburg-Neusesdns
 
 
 
Men 14 (40)3,4 km 20 m10 C
PlStnoNameClubTime
1622Koponen MatiasLynx19:30
2706Schilter JoschuaNWK Nordostschweiz20:09
3414Carlsson AntonIF Hagen20:16
4574Madslien Ole Gunnar KleppLillehammer orienteringsklubb20:47
5292Mattart AntoineEspoirs FRSO21:39
6129Frost EirikAlta Orienteringslag22:03
7657Deubel JonasNaturfreunde Wien22:46
8723Størmer-Antonsen MartinNydalens Skiklub22:47
8541Wollo Atle NikolaiKongsberg O-lag22:47
10106Champigny OlivierACA Aix Provence23:20
11458Öhlund MattiasIK Hakarpspojkarna23:34
12748Hallner EricOckelbo OK23:59
13610Aaltonen TatuLynx24:01
14638Berrien LouisMarseille Course Orientation24:38
15858Helmersson NoelOK Tisaren25:06
16113Hansson-Bånga AdrianAlfta ÖSA OK25:13
17540Loeken HalvorKongsberg O-lag25:35
18287Amerijckx GaëlEspoirs FRSO25:41
19589Schnegg LeoLK KOMPASS INNSBRUCK IMST25:53
20537Eger JohanKongsberg O-lag25:58
21689Ankjell Holmoey KasperNordreisa IL26:40
22733Prutsch JoelOC Fürstenfeld26:47
231182Essunger HannesSjövalla FK29:33
241445Koster FlavianFanclub Hubmann30:17
25361Thonier TitouanGuyancourt Orientation 7832:02
26316Goddard JamieForth Valley Orienteers33:41
27172Jacobsen-Gaski IsakBardu IL34:20
281095Vitols HelmutsPlavinas35:03
29603Lehtola MatiasLuxembourg Orienteering Club35:41
30190Vos LouisC.O.Liège35:52
311215Steinwender JakobSPORTUNION Klagenfurt35:55
32529Langeggen ErlendKongsberg O-lag39:58
331161Lipskis KristiansSelijas mežs OSK41:33
34465Grahn JacobIK Uven43:47
35595Perktold BenediktLK KOMPASS INNSBRUCK IMST44:23
361097Smilgajs JanisPlavinas48:03
371126Engen DanielRaumar orientering50:04
38829Søgaard ChristopherOK Roskilde83:49
 
nc289Derenne ThibautEspoirs FRSOdns
1232Zollner TobiasSPORTUNION Klagenfurtdns
 
 
 
Men 16 (43)4,8 km 45 m15 C
PlStnoNameClubTime
1700Freuler FlorianNWK Nordostschweiz31:26
2456Hertin JoarIK Hakarpspojkarna31:46
3178Elmblad AxelBredaryds SOK32:19
4217Arno SimonCercle d'Orientation du Hainau34:23
51319Discher RomainTout Azimut Fameck34:24
61177Krogsgaard Elias HingeSilkeborg OK35:10
7699Benz AndrinNWK Nordostschweiz35:23
8290Amerijckx CédricEspoirs FRSO38:26
91351Gray RyanUgly Gully Orienteers38:34
10712Sutter AndrinNWK Nordostschweiz38:47
11849Isaksen FelixOK SNAB39:15
12460Öhlund EmilIK Hakarpspojkarna40:23
13395Viskari JuusoHiidenkiertäjät40:31
14422Holmberg JohanIF Hagen42:09
15186Gillet JustinC.O.Liège43:48
16128Frost GardAlta Orienteringslag43:54
17656Deubel JoergenNaturfreunde Wien44:15
18293Van Aerschot AurélienEspoirs FRSO46:06
191229Steinwender MaximilianSPORTUNION Klagenfurt47:32
20800Gabs JonasOK MELFAR48:08
21655Buchholz TomMTK Bad Harzburg49:50
22109Sandberg ElisAlfta ÖSA OK50:16
231243Kraft HenrikStjørdals-blink orientering53:38
24648Stamer NilasMTK Bad Harzburg54:34
25705Hutzli JanisNWK Nordostschweiz55:01
261195Šimek ŠtepánSOB Olomouc55:13
27590Schnegg LorenzLK KOMPASS INNSBRUCK IMST56:37
28596Dialer DorianLK KOMPASS INNSBRUCK IMST59:22
29303Pajuoja OtsoEspoon Suunta63:15
30484Werner BendegúzIndividuals/No club65:00
31585Schirmer FabianLK KOMPASS INNSBRUCK IMST65:02
321417Markhus ToreVerdal OK65:30
331342Wassenius WilliamUddevalla Orienteringsklubb66:26
341407Alvegran TeodorVästerås SOK69:11
35830Søgaard PatrickOK Roskilde69:49
361156Lucijanovs RenarsSelijas mežs OSK73:07
371347Melnikov MiroslavUfa-united76:39
38816Skaug SørenOK PAN Aarhus77:43
39597Ambacher SimonLK KOMPASS INNSBRUCK IMST85:42
40258Poulain Julesco colmar134:34
 
346Hogedal ErikGöteborg-Majorna OKmp
844Thaasti FrederickOK SNABdns
1391Hempel PaulUSV TU Dresdendns
 
 
 
Men 18 (31)6,6 km 90 m15 C
PlStnoNameClubTime
1711Hutzli SilasNWK Nordostschweiz52:58
2425Bogren DanielIF Hagen53:18
3698Imhof JulianNWK Nordostschweiz53:46
4503Pettersson EmilKarlskrona SOK55:19
51256Nurmi MiikaSunO / Vaasan Suunnistajat56:53
6795Rindom Knudsen MortenOK MELFAR56:56
7416Holmberg CarlIF Hagen57:42
8823Skaug MadsOK PAN Aarhus57:53
9453Hertin IsakIK Hakarpspojkarna59:18
10412Carlsson MarcusIF Hagen61:13
11421Stomberg OscarIF Hagen62:57
121307Weber Lasse FalckTisvilde Hegn OK63:44
13238Bestel ArnaultClub orientation Loisirs Etrec65:13
14191Eyen GuillaumeC.O.Liège65:48
15393Roine LeeviHiidenkiertäjät66:58
161242Haugen Audun WanvikStjørdals-blink orientering67:33
17811Jensen Jeppe Kejser DahOK PAN Aarhus70:47
18228Vandeghinste GrégoireCercle d'Orientation du Hainau70:56
19259Wack Arnaudco colmar71:58
201350Gray DanielUgly Gully Orienteers72:58
21312Ruuhiala RoopeFIN-Hiisirasti75:06
221025Hösli SamuelOLV Zug76:56
231168Lucijanovs AivarsSelijas mežs OSK77:25
241309Helweg Lasse AugustTisvilde Hegn OK81:02
251413Hakulinen SakuVehkalahden Veikot81:47
26518Krogh Kasper LyngeKolding Orienterings Klub90:01
27386Mattart JulienHermathenae Orientation SPA102:09
28913Odermatt ThierryOLG Basel Oberwil104:26
291169Luks Martinš FridisSelijas mežs OSK107:20
301120Strand Emil B.Raumar orientering109:34
 
704Imhof LaurinNWK Nordostschweizmp
 
 
 
Men 20 (8)7,7 km 175 m23 C
PlStnoNameClubTime
1710Deininger LukasNWK Nordostschweiz69:03
2323Haugen Ole WanvikFREIDIG-Norway72:29
3756Moravec JakubOK Kamenice77:08
4410Brantner NiklasHSV Wiener Neustadt82:00
5755Linder ArvidOK Hällen82:33
6912Odermatt BrianOLG Basel Oberwil87:39
7772Jansson Järpling SimonOK Klemmingen93:01
 
473Barbosa Soares MuriloIndividuals/No clubdns
 
 
 
Men 21 Elite (44)
PlStnoNameClubTime
1365Kamstrup Hovind EirikHalden SK69:10
2435Soelberg AndreasIFK Göteborg70:08
3364Regborn MartinHagaby-Goif71:49
4439Pajunen JereIFK Lidingö SOK72:22
5629Lind WilliamMalungs OK Skogsmårdarna74:47
6512Eriksson LudvigKils OK75:15
7440Bostrom Marten BIFK Lidingö SOK75:31
8759Kettner VojtechOK Kamenice75:45
9212Casal I Fernandez RogerCEColivenc75:53
10778Andersson JakobOK Linné76:39
11855Andren OskarOK Tisaren77:31
12908Nilsson Simkovics ErikOLC Wienerwald77:35
13199Demeuse ClementC.O.Liège78:02
14628Borjesson RickardMalungs OK Skogsmårdarna78:54
15885Hodel Thomasol norska80:29
16391Tornroth JohanHestra IF80:47
17275Bergander AndreasEksjö SOK81:12
18714Kreis ChristianNWK Nordostschweiz82:42
19715Zingg LucaNWK Nordostschweiz83:25
201271Heinonen EeroSuunnistusmatkat85:19
21928Hüsler StefanOLG Galgenen88:11
22763Rusy TomasOK Kamenice88:36
231128Wikstrom MariusRingsaker OK90:31
241000Schweizer TimonOLV Baselland91:57
25167Totusaus BenetBadalona Orientació92:05
26701Niethammer JanikNWK Nordostschweiz93:20
27441Russell-Keely BryanIFK Lidingö SOK94:00
28828Lindstam JacobOK Ravinen - Nacka94:38
29781Lind ErikOK Linné95:10
30707Zbinden TobiasNWK Nordostschweiz95:56
31671Stevens Bennebstone96:07
32469Polden Andreas GroeteidIL Gneist97:09
331022Crone MichaelOLV Zug97:52
34437Netz DanielIFK Göteborg98:05
35669Stevens Georgenebstone99:32
36288Clapuyt FrancoisEspoirs FRSO100:15
37685Iglesias UrtziNonStop Aventura105:18
38760Kettner LukasOK Kamenice111:32
39551Rantala JyriKoovee114:55
40327Norin DanGävle OK120:19
41401Man Chi KinHong Kong Island Orienteering128:31
 
600Haugereid Ove AntvordLøten Orienteringslagdnf
647Lin Kuan YuMoxina OKdnf
668Morla Vanrell JosepNavaleno-Odns
 
 
 
Men 21 Long (24)7,7 km 175 m23 C
PlStnoNameClubTime
1991Schalbetter RaphaelOLT SLOCH68:14
2620Ojapalo JoonaLynx70:19
31018Borner JoëlOLV Zug71:17
41016Henggeler DanielOLV Zug72:05
5470Bergersen StianIL Tyrving72:26
6479Gasser BenediktOLV Luzern74:26
7363Persson JohanHagaby-Goif77:47
8104Prosser HamishAbominable O-men83:47
9722Gullord Sondre SandeNydalens Skiklub83:54
10743Göbel FalkOC München84:35
11283Nilsson SimonEksjö SOK84:40
121248Alexandersson EmilStora Tuna OK85:06
131411Hakulinen NikoVehkalahden Veikot86:16
14960Brauchli StefanOLG St.Gallen/App.94:14
151081Tangen MortenOrienteringsklubben Moss102:59
16887Nützi RogerOL Regio Olten103:41
171124Strand Tor-Arve B.Raumar orientering106:26
18750Ruditis RolandsOK Azimuts107:45
19520Firaha DzmitryKölner OL-Team112:48
201468Srubar MichaelMagnus Orienteering113:34
211426Kainzbauer PeterWAT119:35
221470Euler-Rolle NikolausIndividuals/No club124:52
231299Jäckle TobiasThurgorienta154:17
 
1037Hodel JulianOLV Zugdnf
 
 
 
Men 21 Short (22)6,2 km 150 m19 C
PlStnoNameClubTime
11421Lassila JuhaVetelin Urheilijat62:49
2890Ravnan SigurdOL Toten-Troll64:18
3478Blassel NicolasIndividuals/No club73:50
4790Hammarström EmilOk Måsen74:38
51085Ramtvedt Eirik NæssetOslostudentenes Idrettsklubb O75:39
6604Isaksen JonasLyngby OK79:52
71305Spring PhilippThurgorienta80:46
81283Vogl RolandSV Mietraching82:03
91198Maag MagnusSøllerød OK82:27
10880Schweizer OliverOL Amriswil82:50
11892Staff MariusOL Toten-Troll83:37
12481Rosholm HenrikIndividuals/No club85:20
13852Rasmussen RasmusOK SNAB88:10
14794Gydesen Carl ChristianOK MELFAR97:49
151032Zahner RolandOLV Zug99:09
161079Knapp ChristianOrienteering Klosterneuburg105:31
171250Immervoll ChristopherSU Schöckl Graz130:09
18389Andersen RasmusHerning O-Klub167:34
 
1053Nijst TinoOmegamp
1477Koster LivioFanclub Hubmannmp
335Gustafsson MatsGöteborg-Majorna OKdnf
268Poedras GwendalCourse d'Orientation Coeur d.Sdns
 
 
 
Men 35 (17)7,7 km 175 m23 C
PlStnoNameClubTime
1428Petersson HåkanIFK Göteborg63:36
2927Zwiker DanielOLG Galgenen69:55
31107Mulder NicholasRand Orienteering Club70:26
4842Thern AndreasOK Skogshjortarna76:21
51285Heidrich HannesSV Robotron Dresden77:09
6261Brambilla StefanoCO288:33
71103Cote-Jacques PhilippeRamblers88:41
81108Botha EugeneRand Orienteering Club89:50
9233Aubets RamonClub Orientació Berguedà101:02
10381Mayeres PatrickHermathenae Orientation SPA104:34
11859Dragowski PiotrOK! SPORT106:45
12390Andersen SørenHerning O-Klub107:59
13184Ozcoidi Arizmendi MikelC.D. NAVARRA111:58
14247Peñaranda Marcos TomasCLUB RIOJANO DE ORIENTACION129:22
15183Corvo Weinbach NicolásC.D. NAVARRA147:53
 
185Ardaiz Villanueva IñakiC.D. NAVARRAmp
926Zwiker RaphaelOLG Galgenendns
 
 
 
Men 40 (47)7,1 km 125 m19 C
PlStnoNameClubTime
1956Steinemann DenisOLG Säuliamt55:22
2879Meier CyrillOL Amriswil57:42
3813Rokkjær RenéOK PAN Aarhus59:11
4317Goddard RogerForth Valley Orienteers64:18
51091Sillien NicolasPégase CO65:28
6739Ikäheimonen JariOC Hölmölä66:04
7324Wittberger GeorgFSPV Erste Bank66:23
81280Bäßler SteffenSV Bad Düben67:37
91253Vis IwanSud O Lux68:41
10856Persson MagnusOK Tisaren69:31
11348Rosén HermanGöteborg-Majorna OK70:03
12430Hördegårdh JohanIFK Göteborg70:41
13387Mattart EricHermathenae Orientation SPA74:49
14340Valentin DanielGöteborg-Majorna OK74:59
15105Champigny LaurentACA Aix Provence76:06
16662Prokopetz BernhardNaturfreunde Kitzbühel76:20
171277Derksen AndréSV Bad Düben79:00
18336Persson AndreasGöteborg-Majorna OK80:38
19730Sládecek PetrOB Rícany80:53
20193Gillet QuentinC.O.Liège81:08
21194Dhondt FrédéricC.O.Liège81:35
22257Dalibard Nicolasco colmar81:54
231044Jansen KimOmega83:01
241481Viskup PeterSlavia ZU Zilina83:20
25332Leire AndersGöteborg-Majorna OK84:57
26747Eklund MattiasOckelbo OK85:22
27862Sedlak KrystianOK! SPORT89:04
28602Lehtola JuhaLuxembourg Orienteering Club89:07
29766Adomaitis RobertasOK Klajunas90:32
30626Axelsson DanielMålilla OK90:39
31210Campbell JonathanCascade OC90:58
32254Poulain Antoineco colmar91:22
33642Borras Ripolles JoanMontsant Orientació94:30
34477Werner PéterIndividuals/No club94:43
351176Poulsen Peter SindingSilkeborg OK94:49
36676Harrison ShaneNelson Orienteering Club97:18
37994Bieri HanspeterOLT SLOCH101:47
381314Discher Jean-MarcTout Azimut Fameck103:26
39946Wittwer RenéOLG Oberwil106:52
40492Basol AliIstanbul OR Spor Kululubu116:24
41220Arno YvesCercle d'Orientation du Hainau122:44
421205Potuznik MartinSOS Jindrichuv Hradec124:28
431339Cionoiu GheorgheTV Coburg-Neuses162:41
 
164Mari PauBadalona Orientaciómp
831Søgaard AllanOK Roskildemp
1483Haider PhillipWATdns
740Mjosund AsgeirOC Hölmölädns
 
 
 
Men 45 (59)6,7 km 115 m18 C
PlStnoNameClubTime
1369Virtanen AnttiHämeenlinnan Suunnistajat55:27
2130Frost ThomasAlta Orienteringslag58:42
3948Schwind KlausOLG Ortenau59:59
4398Viskari JukkaHiidenkiertäjät60:07
51203Filip LiborSOOB Spartak Rychnov n Knežnou61:19
61398Trimboy IgorValeri Team62:19
7548Hågård HåvardKonnerud IL62:46
8817Nielsen Ebbe MøllerOK PAN Aarhus63:13
9457Öhlund BengtIK Hakarpspojkarna65:31
101175Krogsgaard KeldSilkeborg OK65:43
11409Brantner MartinHSV Wiener Neustadt66:30
12649Stamer JoachimMTK Bad Harzburg66:52
13801Albinsson TomasOK Österåker68:36
14834Gille PontusOK Roslagen68:54
151270Lauri PekkaSuunnistusmatkat69:42
16615Tilli JuhaLynx69:47
17320Connor BradForth Valley Orienteers70:21
181239Haugen JakobStjørdals-blink orientering71:21
19239Bestel ThierryClub orientation Loisirs Etrec71:27
20910Odermatt AlexOLG Basel Oberwil73:02
211188Lexen GertSkizunft Wiesbaden e. V.73:18
22307Sonesson HåkanFalköpings AIK OK74:27
23538Eger Per OivindKongsberg O-lag75:33
241057Jérôme VialardOPA Avignon75:44
25329López Descalzo BlasGODIH ALBACETE76:22
26394Roine KajHiidenkiertäjät76:53
271258Karvonen MattiSuunnistusmatkat77:25
28754Januškevicius RegimantasOK Fortuna77:30
28611Aaltonen TeroLynx77:30
30639Berrien OlivierMarseille Course Orientation81:42
311012Hess StefanOLV Zug81:45
32569Kleppa TormodLillehammer orienteringsklubb81:58
33833Smedmark PatrikOK Roslagen87:03
341181Essunger HenrikSjövalla FK89:46
35533Langeggen KnutKongsberg O-lag90:15
36360Thonier BrunoGuyancourt Orientation 7890:39
37681Mühlbacher ThomasNF Steiermark91:05
381163Narels JurijsSelijas mežs OSK92:39
39846Thygesen MichaelOK SNAB95:03
401210Unegg FranzSPORTUNION Klagenfurt95:09
411352Gray BrentonUgly Gully Orienteers98:07
42413Carlsson PerIF Hagen99:36
43355Fauquant Jean-MarieGuyancourt Orientation 78101:33
441152Martin PascalSCAPA NANCY ORIENTATION102:05
45783Šoupa KarelOK Lokomotiva Plzen103:38
46226Gomrée YvesCercle d'Orientation du Hainau107:12
47486Kronhelm ThomasIndividuals/No club111:34
48157Robinson RichardASUB Orientation112:26
491244Kraft KyrreStjørdals-blink orientering113:57
501104Valiquette MartinRamblers114:53
51805Nilsson NiclasOK Österåker115:50
521234Bogdanovs IgorsSRD SK117:12
53154Vermaut VincentASUB Orientation134:47
541155Krasovskis AigarsSelijas mežs OSK135:19
 
1489Griffin RichardManchester and District O.C.dnf
1296Binsch OlafThe Hague Orienteering Runnersdns
952Müller ChristophOLG Rymenzburgdns
728Sramek PetrOB Rícanydns
658Deubel DirkNaturfreunde Wiendns
 
 
 
Men 50 (74)6,1 km 105 m16 C
PlStnoNameClubTime
1971Hanselmann DanielOLG Welsikon Neftenbach50:00
2295Pyymäki LeoEspoon Suunta50:01
3979Schaffner MartinOLK Piz Hasi50:38
4145Nymark ToreAskøy Orienteringslag50:45
51308Weber Tim FalckTisvilde Hegn OK50:57
6240Villar ChristopheCLUB OR. STRASBOURG EUROPE51:11
7566Magnusson UlfLeksands OK53:20
81114Partanen JuhaRasti-Hyry53:38
9933Jordi UrsliOLG Hondrich54:38
10544Loeken SyverKongsberg O-lag54:39
11693Theiss RobertNSV AMEL55:56
121038Rubitschon UrsOLV Zug56:11
13688Skjoensfjell Trond-HenryNordreisa IL56:23
14170Jacobsen Fred ArneBardu IL56:40
15691Baert SergeNSV AMEL58:19
16294Hakulinen PekkaEspoon Suunta58:22
17867Kamenicky JanOK99 Hradec Králové58:28
18966Lais PeterOLG Suhr59:48
19203Schrago GregoireCA Rosé59:49
20452Hertin MichaelIK Hakarpspojkarna60:00
21798Knudsen PeterOK MELFAR60:12
221403Alvegran AndersVästerås SOK60:59
231105Carlberg PerRånäs OK61:48
24996Schweizer MarkusOLV Baselland62:42
25633Andersson NiclasMarkbygdens OK63:48
26204Marion Jean-ClaudeCA Rosé65:12
271196Šimek RomanSOB Olomouc65:53
28899Steinauer Michaelol.biel.seeland66:29
29771Jansson ArneOK Klemmingen66:33
30142Balliot YvanANNECY SPORTS ORIENTATION66:47
311410Larsson MagnusVästerås SOK66:50
32847Isaksen KajOK SNAB67:14
331254Drygalski JoëlSud O Lux67:30
34284Olsson BengtEslövs friluftsklubb69:51
35502Pettersson AndersKarlskrona SOK70:01
361492Friedl MartinNaturfreunde Wien70:17
371321Vervoort KarlTROL Belgium70:31
38432Johansson Lars GIFK Göteborg70:43
39274Nordgren LarsEksjö SOK71:41
40466Grahn TorbjörnIK Uven75:10
41963Häfliger ChristianOLG Suhr76:17
42872Streuli FritzOL Amriswil79:43
43973Van De Riet GerritOLifant80:25
44788Hammarström JohanOk Måsen81:00
45524Eiken Terje UllaKongsberg O-lag81:13
461416Markhus SteinVerdal OK82:23
47545Kasin KolbjørnKongsberg O-lag82:28
481397Müller RicoUSV TU Dresden82:49
491077Adenstedt NikolausOrienteering Klosterneuburg85:24
50839Kesa MargusOK Saule87:29
511422Olivestam CristianVimmerby Orienteringsklubb88:34
521298Wenk MartinThurgorienta88:50
53181Elmblad MicaelBredaryds SOK90:02
54248Ravenel Philippeco colmar91:12
55845Thaasti LarsOK SNAB91:51
56850Jensen NielsOK SNAB95:23
57426Viinamäki HarriIF Hagen99:51
581238Shved SergeiSRD SK100:59
59375Yli-Eerola EsaHämeenlinnan Tarmo102:04
60162Darimont DidierASUB Orientation102:18
61522Vanebo Roger AndréKongsberg O-lag103:37
621401Wiest Stig Henning MaaVang Orienteringslag107:49
63539Wollo AtleKongsberg O-lag110:29
64868Bach UffeOK-djurs111:18
65223Brisebois Jean-PolCercle d'Orientation du Hainau115:20
66519Bouwman JanKölner OL-Team116:11
67127Livdans VilisAlnis131:44
681015Hösli MartinOLV Zug172:35
 
792Gydesen TerkelOK MELFARmp
796Gabs ThomasOK MELFARmp
1491Sievi MarcoOLK WIGGERTALdns
121Ferrer CarlesALIGOTSdns
252Legallais Jean-Lucco colmardns
623Mingaleev AlbertMagnitdns
 
 
 
Men 55 (77)5,8 km 90 m15 C
PlStnoNameClubTime
11115Partanen TimoRasti-Hyry50:14
2417Holmberg LarsIF Hagen54:34
3103Prosser IanAbominable O-men55:24
4511Sacher Martinkilroy55:40
5298Markki TapioEspoon Suunta55:41
6901Wyder RuediOLC Kapreolo55:44
71129Gullikstad PetterRøros IL55:50
8347Wallin UlfGöteborg-Majorna OK57:31
91249Pacher HannesSU Schöckl Graz57:45
101343Wassenius AxelUddevalla Orienteringsklubb58:28
111130Schjølberg TerjeRøros IL58:39
12568Haverstad Ingemar JanssonLierbygda o-lag58:59
131323Schmidt HakanTrollhättans SOK59:22
14893Verberne OnnoOL Toten-Troll61:45
15980Lenherr PeterOLK Rafzerfeld61:51
161185Zvaigzne Edmunds GvidoSKIO Latvia62:24
17554Jönsson MatsKorsnäs IF OK63:08
181357Aeschlimann UluULU`S REISEWELT63:09
191265Kuusinen MikkoSuunnistusmatkat63:27
20985Willimann BeatOLK WIGGERTAL65:00
21338Edvardsen AsgeirGöteborg-Majorna OK65:26
221345Marat MudarisovUfa-united67:31
23978Höck ZihlmannOLK Piz Hasi67:51
24311Ruuhiala MikaFIN-Hiisirasti67:53
25446Albinsson BjörnIFK Mora OK69:14
261004von Gaza HorstOLV Uslar69:38
271335Arki HannuTurun Metsänkävijät70:07
281355Wetzstein ClaudioULU`S REISEWELT70:14
29891Staff Nils HaraldOL Toten-Troll70:45
30731Friessnig JoachimOC Fürstenfeld71:33
31914Sutter StefanOLG Bern71:40
32373Järvinen JariHämeenlinnan Tarmo72:05
33976Meier DanielOLK Argus72:51
341294Thetford RogerThames Valley OC73:07
351346Bayburin RaisUfa-united73:20
36974Pedersen LasseGöteborg-Majorna OK75:08
37810Jensen Per DahlOK PAN Aarhus75:30
381500Kradischnig GünterOLC Graz75:44
391131Hansen Øyvind RogerRøyken orienteringslag76:02
401396Hempel KlausUSV TU Dresden76:47
41490Daly KennethInterlopers78:09
42936Häny HansruediOLG Kölliken78:33
431303Spring WilliThurgorienta79:14
441311Bor AlexTitan79:37
45444Pöyhönen JariIFK Lidingö SOK80:02
461013Clerici PeterOLV Zug80:25
47497Sundelius StefanJärfälla OK80:38
481312Kortchagin AlexanderTitan V.Salda80:43
491284Ansorge RonaldSV Robotron Dresden80:49
50408Kellner GerhardHSV Wiener Neustadt81:41
511424Antonsson KennethVimmerby Orienteringsklubb82:57
521267Hirvonen PetteriSuunnistusmatkat82:59
53151Clapuyt PhilippeASUB Orientation84:16
54308Koster MartinFanclub Hubmann84:19
55107Mannelqvist UrbanAlfta ÖSA OK84:43
561302Jäckle WernerThurgorienta85:03
571197Konring BoSøllerød OK86:35
58878Seiterle MartinOL Amriswil86:55
59989Graber KonradOLT SLOCH87:46
601184Fekiac st JozefŠK VAZKA Bratislava90:21
611259Vainio KariSuunnistusmatkat91:04
621341Deptula JerzyUczniowski Klub Sportowy ENERG91:47
631122Engen KnutRaumar orientering94:27
64684Buchbinder MordechaiNivut ISOA96:06
65920Corrodi PaulOLG Dachsen96:25
66351Andersson MichaelGöteborg-Majorna OK97:14
67580Humpel ChristianLK KOMPASS INNSBRUCK IMST102:54
68875Schweizer PeterOL Amriswil106:22
69975Müller UrsOLK Argus120:05
70784Pech JiriOK Lokomotiva Plzen120:25
711006Drese WernerOLV Uslar133:15
721252Kalliany RainerSU Schöckl Orienteering155:08
 
419Stomberg StefanIF Hagenmp
903Bruegger JosephOLC Omström Sensemp
374Linna AriHämeenlinnan Tarmomp
559Friestad BjørnKristiansand OKdnf
1412Hakulinen JukkaVehkalahden Veikotdns
 
 
 
Men 60 (62)5,5 km 90 m17 C
PlStnoNameClubTime
11101Heinonen Veli-MattiRajamäen Rykmentti O55:51
2135Juan AlainANCO56:43
31133Strandhagen TorgeirRøyken orienteringslag58:45
4403Josef HonesHSV Ried im Innkreis59:00
51434Van Geldermalsen TedYarra Valley Orienteering Club59:53
6863Behoun PavelOK99 Hradec Králové62:39
7489Daly RobertInterlopers62:46
81378Bühl HerbertULU`S REISEWELT62:49
91289Nurminen JoukoTampereen Pyrinto63:43
10923Kohler HansruediOLG Dachsen63:45
11752Skorpil MartinOk Brada64:12
12138Saarimäki IlkkaAngelniemen Ankkuri64:13
13143Bergersen LeifAsker Skiklubb64:33
141356Ballif PhilippeULU`S REISEWELT65:39
15838Mickevicius KarolisOK Saule65:56
16906Peissard BernardOLC SKOG FRIBOURG66:46
171166Druvenieks AivarsSelijas mežs OSK67:20
181272Nyberg HenrySuunnistusmatkat68:20
191123Strand TorRaumar orientering68:25
201190Leakey AlanSLOW Luxembourg68:57
211132Svanberg KjellRøyken orienteringslag70:30
22579Dias ManuelLisboa OK71:22
23182Kaeser Peterbussola ok72:56
24964Eichenberger DieterOLG Suhr72:58
25378Aerts Andréhamok73:46
26679Lang GottfriedNF Steiermark75:03
27902Rothweiler HeinzOLC Kapreolo75:47
281102Ojapalo IlkkaRajamäen Rykmentti O76:07
29207Clement Jean FrancoisCA Rosé77:23
30214Prudhoe PaulCentral Coast Orienteers82:52
31552Rantala JariKoovee84:25
32123Bodin Nils-OlofAlmby IK85:26
331153Alle PaulSCAPA NANCY ORIENTATION85:29
341082Ivansson JanOrientierungslaufclub Stubai85:53
351292Gryaznevich MikhailThames Valley OC86:38
36315Halvarsson TorbjörnFjärås AIK87:40
37635Seckler DanielMarseille Course Orientation87:50
381193Wahlström JanSnättringe SK87:55
39133Vandeghinste EtienneAltair CO92:54
40865Balcar AlesOK99 Hradec Králové93:11
411189Roach DavidSLOW Luxembourg93:40
41969Schefer UeliOLG Suhr93:40
43607Kottonen HannuLynx94:24
44245Bottemer ChristianCLUB OR. STRASBOURG EUROPE95:15
451144Jaagus JaakSaku OK95:17
46221Dubois BernardCercle d'Orientation du Hainau95:57
471320Dubois Jean-LucTout Azimut Fameck99:36
481119Sveen JanRaumar orientering100:54
49177Andersson ArneBredaryds SOK101:04
501083Johansson BerntOrientierungslaufclub Stubai102:35
511400Shpilier AndriiValeri Team103:49
521432Cox AndrewWaterford Orienteers103:52
531142Koppel ToomasSaku OK109:57
54474Dürr ChristophIndividuals/No club111:54
55499Keevend KalmerJOKA130:29
 
1062Murer HelmuthOR Perginemp
496Pettersson KennethJärfälla OKmp
251Baguerey Gillesco colmardnf
942Stucki HansOLG Oberwildns
1068Zamperin EnzoOricuneodns
174Holmgren FredrikBergnäsets AIKdns
954Wehrli PeterOLG Rymenzburgdns
 
 
 
Men 65 (49)5,7 km 95 m15 C
PlStnoNameClubTime
11273Hyyrylainen RaimoSuunnistusmatkat56:14
2400Sani MikkoHollolan Urheilijat -4659:52
3362Trøan TorHadeland OL61:08
4101Rutz Felix3-Friends64:17
5949Rahm WalterOLG Pfäffikon66:05
6264Rufer Fritzcorbus66:47
7905Hechl AntonOLC Schwaz69:09
8888Schneider AloisOL Regio Wil71:39
9136Bernasconi GiorgioANCO73:59
10749Poncet Jean-PierreO'Jura75:46
11659Hechl GeorgNaturfreunde Kitzbühel76:07
121140Transeth Per OveRøyken orienteringslag76:53
13921Frei AlbertOLG Dachsen77:06
141111Malling CarlRanders OK78:06
15100Bretscher Ueli3-Friends78:31
161061Fontanari MauroOR Pergine78:51
171086Ždanovs UldisOzons OK79:06
18965Nussbaum UrsOLG Suhr79:14
19266Steiner Fritzcorbus79:16
20877Engeler FelixOL Amriswil80:04
21379Turku VesaHelsingin Suunnistajat/Ogeli80:11
22881Leumann GeorgOL Amriswil81:22
23467Scholz RainerIK Vista81:41
24102Amsler Max3-Friends82:00
251288Grankvist LarsTäby OK82:20
26578Skullman PelleLinköpings Orienteringsklubb84:30
27870Meier MartinOL Amriswil85:04
28917Caluori ClaudioOLG Chur86:54
29256Makovicka Liborco colmar91:25
301054Buytaert AntonOmega91:43
31677Saeger JeffreyNew England OC91:58
321365Zingg FritzULU`S REISEWELT93:08
33871Graf ErnstOL Amriswil95:10
341326Wallin BendyTrosabygdens OK97:47
351066Gobbi GianlucaOR Pergine98:25
36627Axelsson LeifMålilla OK98:44
371382Fritschy PeterULU`S REISEWELT101:51
381364Friedrich UrsULU`S REISEWELT105:59
39218Timmermans PaulCercle d'Orientation du Hainau112:25
401427Kainzbauer JosefWAT137:30
411420Lecoyer RégisVERVINS ORIENTATION155:31
421049Talloen LucOmega170:37
 
263Wehrli Petercorbusdnf
957Marti WalterOLG Skandiadnf
150Barbier GeorgesASUB Bruxellesdns
1070Pilati LucianoOricuneodns
514Piják VladoKOB Sokol Pezinokdns
367Kristensson UlfHalmstad OKdns
746Vestbom StaffanOckelbo OKdns
 
 
 
Men 70 (35)4,4 km 45 m12 C
PlStnoNameClubTime
11264Hyyrylainen JormaSuunnistusmatkat38:43
2826Kanste PekkaOK Raseborg41:10
31373Brand HansruediULU`S REISEWELT42:25
41361Luder ResULU`S REISEWELT47:28
51065Vivian GinoOR Pergine48:57
61023Moosberger KurtOLV Zug49:28
7718Buhré AndersNybro OK49:35
81368Baumgartner EdiULU`S REISEWELT49:40
9201Suter HansjoergCA Rosé51:34
10262Roth Andrécorbus51:38
111393Conrad HelmutUSV TU Dresden53:04
12326Eggli RolandFuersten OK Ettingen54:21
131381Hauswirth UeliULU`S REISEWELT54:23
14958Siegenthaler FritzOLG Skandia56:54
151425Siegert ReinhardWAT58:16
16896Keller Heinzol.biel.seeland59:03
17916Pittet ErrolOLG Breitsee59:13
181276Kern WilmarSV Bad Düben59:48
191360Greminger HeiriULU`S REISEWELT61:14
20377Vanderstraeten Vichamok62:07
21267Blankenhorn Maxcorbus66:18
22141Borger ÅkeAnkarsrums OK66:35
23970Broggia RuediOLG Welsikon67:04
24556Intgroen MikeKOVZ67:18
25990Bieri WalterOLT SLOCH71:30
26509Geudens BertKempische Orientatielopers74:37
271383Wegmüller HeinzULU`S REISEWELT75:29
28385Rennotte GeorgesHermathenae Orientation SPA77:17
29937Meili HanspeterOLG Oberwil81:59
30406Glechner AlbertHSV Ried im Innkreis82:34
31925Zwiker PedroOLG Galgenen87:27
321024Keller MoritzOLV Zug100:45
 
265Meier Viktorcorbusmp
1207Huber KurtSPOBOdns
625Karlsson Jan-UlfMålilla OKdns
 
 
 
Men 75 (16)3,9 km 25 m11 C
PlStnoNameClubTime
11370Haldemann HeinzULU`S REISEWELT46:55
21090Rusanov PavelPARUS53:25
31374Fiechter ChristianULU`S REISEWELT56:23
4487Gieldanowski SiegfriedIndividuals/No club57:19
5682Hoch GerfriedNF Steiermark62:23
6232Blasco SergeCLUB ATHLETIQUE DE CONDAT62:33
71141Klawun Kendray Werner GeorgeSachsen-Marathon Dresden64:45
8962Huggler KlausOLG Stäfa66:31
9664Wagner MaxNaturfreunde Linz67:51
101517Sairanen TimoMS Parma91:12
11825Simonsen Hans JørgenOK PAN Aarhus91:53
12931Mulder PieterOLG Goldau121:32
13640White MichaelMole Valley OC132:43
 
488Raths JuliusIndividuals/No clubdns
1367Braun HansULU`S REISEWELTdns
1033Keller FranzOLV Zugdns
 
 
 
Men 80 (6)2,8 km 25 m12 C
PlStnoNameClubTime
11028Grüniger AugustOLV Zug41:13
21376Humbel ValentinULU`S REISEWELT64:19
3560Kempf AdolfKTV Altdorf68:38
41291Horn GerhardTGV Horn70:15
5665Fierlinger AdolfNaturfreunde Linz80:59
 
505Lemnitzer EberhardKaulsdorfer OLV Berlinmp
 
 
 
Women 10 (22)2,3 km 10 m9 C
PlStnoNameClubTime
1349Rosén WilmaGöteborg-Majorna OK20:20
2536Eger MarteKongsberg O-lag20:50
31151Martin LauraSCAPA NANCY ORIENTATION23:24
4388Mattart LouiseHermathenae Orientation SPA25:15
5570Madslien Magnhild KleppaLillehammer orienteringsklubb25:59
61395Hempel LuiseUSV TU Dresden26:26
7577Skullman EbbaLinköpings Orienteringsklubb26:53
8461Öhlund SofiaIK Hakarpspojkarna27:50
91525Foidl ElenaNaturfreunde Kitzbühel28:45
10156Vermaut YsalysASUB Orientation30:31
11433Johansson ElinIFK Göteborg31:20
12804Albinsson SigneOK Österåker34:37
131045Hillen KatoOmega35:02
141438Nijst KiaraOmega38:28
15383Mayeres VioletteHermathenae Orientation SPA41:40
16392Roine MeeriHiidenkiertäjät42:21
171040Hillen JanneOmega42:23
181213Dareb KatharinaSPORTUNION Klagenfurt42:47
191204Potuznikova AdelaSOS Jindrichuv Hradec44:52
20822Skaug Signe MøllerOK PAN Aarhus50:17
211050Verhaegen AnnabelleOmega63:44
 
318Connor EilidhForth Valley Orienteersmp
 
 
 
Women 12 (24)3,0 km 15 m11 C
PlStnoNameClubTime
1840Thern StinaOK Skogshjortarna23:21
2616Viskari SaanaLynx24:14
31167Krasovska DanielaSelijas mežs OSK27:15
4189Gillet MarieC.O.Liège28:59
51134Hansen Nora ChristineRøyken orienteringslag30:45
61404Alvegran StellaVästerås SOK33:01
71529Strauß MarenSV Hildesia Diekholzen33:20
8434Hördegårdh SigneIFK Göteborg34:27
91099Sture KristaPlavinas35:05
10608Aaltonen NelliLynx36:08
111074Adenstedt EmilyOrienteering Klosterneuburg37:06
12219Arno LouiseCercle d'Orientation du Hainau39:34
131533Foidl LeaNaturfreunde Kitzbühel41:22
141224Winkler NicoleSPORTUNION Klagenfurt41:47
151216Unegg ElenaSPORTUNION Klagenfurt48:14
161231Winkler AnnikaSPORTUNION Klagenfurt54:50
171217Veitsberger MiriamSPORTUNION Klagenfurt64:05
18153Vermaut LilouASUB Orientation67:56
19582Thurner SarahLK KOMPASS INNSBRUCK IMST69:42
20594Mark VanessaLK KOMPASS INNSBRUCK IMST79:00
21588Bonvicin BabetLK KOMPASS INNSBRUCK IMST79:47
 
726Størmer-Antonsen SelmaNydalens Skiklubmp
532Langeggen AnitaKongsberg O-lagdns
583Florian AnikaLK KOMPASS INNSBRUCK IMSTdns
 
 
 
Women 14 (35)2,7 km 15 m11 C
PlStnoNameClubTime
1306Sonesson ElsaFalköpings AIK OK18:45
2703Hubmann NinaNWK Nordostschweiz18:58
3117Ladänges ElinAlfta ÖSA OK19:02
4179Nylund TuvaBredaryds SOK19:12
5573Madslien Birgit Dorthea KLillehammer orienteringsklubb19:44
6451Hertin EiraIK Hakarpspojkarna20:24
71353Gray MikaelaUgly Gully Orienteers20:55
81418Markhus TrudeVerdal OK22:21
81165Šicane AgateSelijas mežs OSK22:21
10843Thern EbbaOK Skogshjortarna22:41
11241Villar AlixCLUB OR. STRASBOURG EUROPE23:31
12820Nielsen Marie MøllerOK PAN Aarhus24:13
13370Virtanen ReetaHämeenlinnan Suunnistajat25:29
141158Odzilevica LaineSelijas mežs OSK26:14
15124Bodin SofieAlmby IK26:48
16131Frost ErleAlta Orienteringslag27:33
17675Harrison PaulinaNelson Orienteering Club28:36
18116Sandberg EllaAlfta ÖSA OK29:59
19356Fauquant MaiwennGuyancourt Orientation 7830:17
20111Östberg IrmaAlfta ÖSA OK30:50
211092Cukanova AgitaPlavinas31:38
22296Markki EmmiEspoon Suunta31:43
23621Viskari SiiriLynx31:50
241098Langenfelde MartaPlavinas33:42
251116Sveen Anna AustadRaumar orientering34:33
261405Alvegran AngelinaVästerås SOK34:48
27673Harrison JohannaNelson Orienteering Club35:57
281316Discher MarieTout Azimut Fameck36:52
291096Luksa ElizaPlavinas39:50
301052Verhaegen LotteOmega41:55
31584Huter KatharinaLK KOMPASS INNSBRUCK IMST43:06
321223Veitsberger CarinaSPORTUNION Klagenfurt49:08
331226Angermann AnnaSPORTUNION Klagenfurt55:12
 
209Campbell AnnaCascade OCmp
1230Unegg MarleneSPORTUNION Klagenfurtmp
 
 
 
Women 16 (29)4,4 km 40 m11 C
PlStnoNameClubTime
1797Gydesen HedvigOK MELFAR30:09
2359Thonier FannyGuyancourt Orientation 7834:30
3592Ennemoser LenaLK KOMPASS INNSBRUCK IMST35:12
4709Ott NoemiNWK Nordostschweiz35:28
5368Virtanen HetaHämeenlinnan Suunnistajat36:16
61332Ritzenthaler KaylaTSV Jetzendorf39:11
7291Herman LaurineEspoirs FRSO39:33
81031Hess AndreaOLV Zug41:08
9173Jacobsen-Gaski AnnaBardu IL42:03
101306Nymark Tora AasheimTIF Viking42:43
111178Poulsen Nanna LysemoseSilkeborg OK43:18
12851Rasmussen RikkeOK SNAB46:11
13279Bergander WilmaEksjö SOK47:12
14531Langeggen IngvildKongsberg O-lag48:07
151030Moeri SerafineOLV Zug48:15
16904Hechl AnnaOLC Schwaz48:21
17286Fronhoffs GaëlleEspoirs FRSO48:51
18697Geiger LadinaNWK Nordostschweiz49:21
191162Luka Tabita TinaSelijas mežs OSK51:22
201409Larsson IdaVästerås SOK55:46
21598Ennemoser LisaLK KOMPASS INNSBRUCK IMST56:16
22586Moosmann LisaLK KOMPASS INNSBRUCK IMST61:31
23424Bogren EricaIF Hagen63:29
241164Pinne Laura NikolaSelijas mežs OSK64:02
25612Tilli PauliinaLynx66:06
261084Gleirscher NadineOrientierungslaufclub Stubai82:44
271540Brugger SelinaNaturfreunde Kitzbühel91:11
281211Unegg AnnaSPORTUNION Klagenfurt92:45
 
1094Dauškane AleksaPlavinasmp
 
 
 
Women 18 (26)5,7 km 70 m15 C
PlStnoNameClubTime
1696Deininger ElianeNWK Nordostschweiz50:10
2304Sonesson AlvaFalköpings AIK OK54:48
3702Aegler NoraNWK Nordostschweiz55:05
41179Poulsen Sara LysemoseSilkeborg OK58:35
5535Eger HeleneKongsberg O-lag59:37
6215Arno LucieCercle d'Orientation du Hainau60:07
71402Wiest Heidi ThereseVang Orienteringslag61:05
8632Waaler Linn MeiMåren OK62:48
91138Hansen Thea CharlotteRøyken orienteringslag63:08
10227Drygalski LucieCercle d'Orientation du Hainau64:23
11527Vanebo AndreaKongsberg O-lag67:15
12652Stamer SoliaMTK Bad Harzburg68:04
13765Jungåker RonjaOK Kåre71:23
141174Krogsgaard Celine HingeSilkeborg OK73:37
15654Buchholz PiaMTK Bad Harzburg75:48
16523Eiken Andrea WillkommeKongsberg O-lag76:06
17575Paulsen Emma EithunLillomarka OL80:26
18244Villar ZoéCLUB OR. STRASBOURG EUROPE80:47
19782Filipová TerezaOK Lokomotiva Pardubice83:28
20613Tilli HenriikkaLynx84:28
211001Wirz HannahOLV Baselland85:18
22543Wollo SarahKongsberg O-lag89:18
23848Isaksen AmandaOK SNAB90:24
2415473Blach Madsen ChristaKOK96:55
251547Rass LisaLK KOMPASS INNSBRUCK IMST132:36
 
821Spanner KatrineOK PAN Aarhusdnf
 
 
 
Women 20 (16)6,6 km 90 m15 C
PlStnoNameClubTime
1717Mürner MarciaNWK Nordostschweiz57:15
21027Borner SonjaOLV Zug64:28
31146Malmei HannahSandnes IL - Rogaland65:17
4854Sølberg LineOK Tisaren66:30
5708Künzi VeraNWK Nordostschweiz67:23
61148Naesset Ingvild RamtvedtSarpsborg OL69:18
7526Eiken Anne WillkommenKongsberg O-lag70:14
8546Økern Hågård MaikenKonnerud IL70:44
9999Schweizer RominaOLV Baselland74:39
101200Maag AstridSøllerød OK76:41
11147Nymark Tonje AasheimAskøy Orienteringslag76:42
12277Bergander GabriellaEksjö SOK78:10
131147Malmei VildeSandnes IL - Rogaland86:10
141160Ivbule IevaSelijas mežs OSK98:37
151237Anijärv MerilinSRD SK126:14
 
819Spanner AnnaOK PAN Aarhusdns
 
 
 
Women 21 Elite (27)7,7 km 175 m23 C
PlStnoNameClubTime
1436Nurmi KirsiIFK Göteborg69:44
2695Jansson Haverstad MarenNTNUI72:29
3909Nilsson Simkovics AnnaOLC Wienerwald75:31
4438Bostrom MatleenaIFK Lidingö SOK79:07
5762Prochazkova MarieOK Kamenice80:18
6764Pukite IritaOK Kapa81:08
71233Polzer CarinaSPORTUNION Klagenfurt81:12
8442Tervo SusannaIFK Lidingö SOK81:28
9498Neumann KrystalJärla Orientering83:36
10500Johansson FilippaJönköpings OK87:39
11713Engeler RachelNWK Nordostschweiz88:00
12716Faessler MirjamNWK Nordostschweiz88:13
13761Tepla KarolinaOK Kamenice90:13
14672Stevens Victorianebstone90:49
15513Skoog SannaKils OK90:55
16757Hlubuckova KristynaOK Kamenice92:05
17576Hammarstrom KajsaLinköpings Orienteringsklubb97:22
18476Bjorklund AmiliaSävedalens AIK98:18
191555Bergander CeciliaEksjö SOK98:41
20211Gil Brotons EstherCEColivenc101:45
21139Saarimaki HeiniAngelniemen Ankkuri112:25
22860Slusarczyk KatarzynaOK! SPORT113:00
23758Kulhava EliskaOK Kamenice113:19
24643Huang YichingMoxina OK136:01
25161Robinson EleonoreASUB Orientation177:43
 
735Mjosund KatjaOC Hölmölämp
997Schweizer SalomeOLV Basellanddns
 
 
 
Women 21 Long (15)6,9 km 140 m20 C
PlStnoNameClubTime
1619Ojapalo AnnaLynx82:34
2562Itkonen MariaLapin Veikot83:17
3861Wysocka MalwinaOK! SPORT83:59
4694Maalen-Johansen IngvildNTNUI84:36
51257Nurmi EllaSunO / Vaasan Suunnistajat91:37
6724Sandvold Christine TurterNydalens Skiklub92:38
7780Lindstam UlrikaOK Linné93:30
8935Joggi MarianneOLG Kölliken94:21
9471Ramtvedt Ane NaessetIL Tyrving96:12
10992Burkart KäthiOLT SLOCH102:53
111560Mesiarkinova KamilaMagnus Orienteering116:52
12645Chuang PeichiMoxina OK126:40
13886Hochstrasser LisaOL Regio Olten130:45
14237Bestel SandraClub orientation Loisirs Etrec133:10
15646Sie Wan-JyunMoxina OK141:42
 
 
 
Women 21 Short (39)5,7 km 70 m15 C
PlStnoNameClubTime
11021Müller CorneliaOLV Zug57:18
2313Rosander CarinFinspångs SOK57:55
3271Adolfsson AgnesEksjö SOK58:32
4354Lundgren CamillaGöteborg-Majorna OK58:58
51240Haugen Sigrid WanvikStjørdals-blink orientering61:39
6553Lax SaraKoovee61:56
71127Engen LindaRaumar orientering64:36
81035Schifferle LiviaOLV Zug68:59
9278Bergander SaraEksjö SOK69:28
10468Arntzen MariellIL Gneist70:51
111394Rickmeyer TinaUSV TU Dresden71:01
12352Vennerlund LindaGöteborg-Majorna OK74:21
13836Loechting CarolineOK Roslagen74:38
141088Pukite LauraOzons OK75:57
15137Hodel EstellaANCO79:37
161279Bäßler AnneSV Bad Düben82:49
17837Brolin LindaOK Roslagen83:38
181278Derksen AntjeSV Bad Düben84:51
19485Dahlberg MalinIndividuals/No club86:20
201121Austad StineRaumar orientering87:03
211017Pauli MurielOLV Zug87:49
22832Kvarnlöf OliviaOK Roslagen88:00
231093Znotina OlitaPlavinas88:42
241026Müller GéraldineOLV Zug88:59
25384Crettels LeslieHermathenae Orientation SPA93:07
26955Steinemann NicoleOLG Säuliamt95:15
271388Uhrová ZuzanaUniversitni Sportovni K. Praha95:58
28310Ruuhiala SanniFIN-Hiisirasti99:29
291429Pamlitschka ChristinaWAT99:50
301109Mulder StephanieRand Orienteering Club116:16
311235Vakrõõm TaisSRD SK119:35
321313Markova MarinaTitan V.Salda130:25
33202Ballaman AurélieCA Rosé144:58
 
206Marion AmandineCA Rosémp
929Hüsler NadiaOLG Galgenendnf
605Kück KarinaLyngby OKdnf
644Sie Wan-RuMoxina OKdnf
599Neuwirth AnikaLK KOMPASS INNSBRUCK IMSTdns
924Zwiker ChristineOLG Galgenendns
 
 
 
Women 35 (15)6,9 km 140 m20 C
PlStnoNameClubTime
1333Persson HannaGöteborg-Majorna OK68:43
2687Ankjell TorunNordreisa IL73:51
3769Zvinyte IngaOK Klajunas78:27
41110Botha MicheleRand Orienteering Club78:44
51371Diethelm GabrielaULU`S REISEWELT87:06
6686Rico CristinaNonStop Aventura87:35
71225Dareb AndreaSPORTUNION Klagenfurt125:38
81377Wyss UrsulaULU`S REISEWELT127:33
9803Westbom CarolineOK Österåker130:03
10246Perez Ramos MaicaCLUB RIOJANO DE ORIENTACION138:55
111154Golubova IlanaSelijas mežs OSK169:56
 
939Wittwer SilviaOLG Oberwildnf
165Novoa SilviaBadalona Orientaciódnf
768Adomaitiene IrinaOK Klajunasdnf
667Hernández García RaquelNavaleno-Odns
 
 
 
Women 40 (27)6,4 km 80 m17 C
PlStnoNameClubTime
1459Öhlund EvaIK Hakarpspojkarna52:51
2841Thern KarinOK Skogshjortarna55:43
3427Hördegårdh IdaIFK Göteborg59:30
4572Madslien ValborgLillehammer orienteringsklubb59:46
5617Viskari TanjaLynx61:05
6737Ikäheimonen TaruOC Hölmölä64:17
71349Gray MeredithUgly Gully Orienteers64:20
81202Filipová IvanaSOOB Spartak Rychnov n Knežnou67:53
91334Ritzenthaler KristinTSV Jetzendorf68:49
10341Rosén LottaGöteborg-Majorna OK71:10
11330Clevnert Leire AnnicaGöteborg-Majorna OK73:15
12995Bieri BettinaOLT SLOCH75:08
13651Stamer EstherMTK Bad Harzburg77:42
14431Stjernlöf Marie-LouiseIFK Göteborg78:14
15753Januškeviciene AstaOK Fortuna78:48
16208Campbell VictoriaCascade OC79:40
17729Sramkova IvaOB Rícany80:17
18491Basol PinarIstanbul OR Spor Kululubu82:03
19166Vidal PilarBadalona Orientació91:35
20674Harison KristinNelson Orienteering Club95:55
21786Pechova IvaOK Lokomotiva Plzen100:20
22216Timmermans JulieCercle d'Orientation du Hainau124:16
231080Fredh LindaOrienteringsklubben Moss135:50
24630Griffin ClareManchester and District O.C.142:31
 
787Šoupová JanaOK Lokomotiva Plzenmp
429Johansson JennyIFK Göteborgdnf
808Rokkjær Henriette KlosteOK PAN Aarhusdns
 
 
 
Women 45 (57)5,7 km 70 m16 C
PlStnoNameClubTime
1366Alvmyren IngelaHalmstad OK54:54
2396Roine VirpiHiidenkiertäjät57:13
3907Cejka KatiOLC SKOG FRIBOURG65:12
4725Størmer SiriNydalens Skiklub66:41
5550Jensen Birgit ØkernKonnerud IL67:00
6683Eithun MaritNittedal Orientering67:53
7609Lehto SallaLynx68:23
8205Godel AnneCA Rosé69:01
91173Krogsgaard Heidi HingeSilkeborg OK70:33
10423Bogren MariaIF Hagen73:08
111058Miailhe PascaleOPA Avignon73:45
121076Adenstedt IngridOrienteering Klosterneuburg75:54
131390Hempel ChristineUSV TU Dresden76:17
14614Tilli VirpiLynx76:53
15242Villar IsabelleCLUB OR. STRASBOURG EUROPE77:28
16934Schoch KatrinOLG Hondrich78:19
17534Eger KristinKongsberg O-lag78:22
17345Jodal MiaGöteborg-Majorna OK78:22
191137Skram ToneRøyken orienteringslag78:58
20818Skaug AnneOK PAN Aarhus83:15
211005Von Gaza AnkeOLV Uslar83:30
22911Odermatt UrsulaOLG Basel Oberwil84:01
23528Eiken Barbara WillkommKongsberg O-lag84:29
24637Berrien IsabelleMarseille Course Orientation84:51
251245Kraft Ingeborg GurineStjørdals-blink orientering85:18
261187Heyser-Ebbecke SilkeSkizunft Wiesbaden e. V.86:36
271180Poulsen Rikke LysemoseSilkeborg OK87:39
281241Wanvik MetteStjørdals-blink orientering88:03
291310Kunitskaya NataliaTitan89:49
30112Östberg MonikaAlfta ÖSA OK93:28
31188Bastin FlorenceC.O.Liège95:09
321020Hurschler SilviaOLV Zug95:52
33305Sonesson HelenaFalköpings AIK OK97:20
341003Drese EviOLV Uslar98:01
35663Wagner BirgitNaturfreunde Linz101:59
36236Bestel FlorenceClub orientation Loisirs Etrec102:51
37357Dherve GwenaelleGuyancourt Orientation 78104:21
381408Alvegran CamillaVästerås SOK104:23
391406Larsson CatarinaVästerås SOK105:00
401236Shved EllaSRD SK114:30
41328Herreros Valiente AnaGODIH ALBACETE118:06
42110Bånga HelenaAlfta ÖSA OK119:53
43155Aughuet LaurenceASUB Orientation123:40
44482Von Kronhelm KarinOk Måsen128:24
451117Austad Anne-GreteRaumar orientering132:15
46650Buchholz TanjaMTK Bad Harzburg132:31
47160Vandorpe ValerieASUB Orientation137:44
48152Revencu NicoleASUB Orientation145:26
49462Grahn AnnaIK Uven146:45
501042De Grande AngeliqueOmega156:14
 
420Stomberg AnnaIF Hagenmp
1209Unegg ChristineSPORTUNION Klagenfurtmp
732Egarter MichaelaOC Fürstenfeldmp
321Osborn BeccyForth Valley Orienteersdnf
951Sieber MeieliOLG Pfäffikondnf
1282Vogl KarinSV Mietrachingdns
1297Groeneveld MiettaThe Hague Orienteering Runnersdns
 
 
 
Women 50 (65)5,6 km 115 m14 C
PlStnoNameClubTime
1180Svensson CarinaBredaryds SOK51:09
21247Alexandersson IngridStora Tuna OK59:28
31375Humbel RuthULU`S REISEWELT61:12
41263Koskivaara EijaSuunnistusmatkat65:14
5504Pettersson EvaKarlskrona SOK65:34
61261Lassila PaiviSuunnistusmatkat65:57
71145Haavardsholm MaritSandnes IL - Rogaland66:08
8171Gaski MargreteBardu IL67:08
91106Carlberg MarianneRånäs OK71:37
101087Bruvere IvetaOzons OK72:22
11125Bodin AnneAlmby IK72:42
12517Krogh Marianne LyngeKolding Orienterings Klub72:55
13146Aasheim ToveAskøy Orienteringslag76:51
141201Maag IbenSøllerød OK77:06
15555Jungåker LottaKorsnäs IF OK78:16
161325Edgren GunillaTrollhättans SOK79:06
17501Johansson AnnaJönköpings OK81:04
181136Syversen IdaRøyken orienteringslag81:06
19525Hetlevik ElisabethKongsberg O-lag81:50
201328Sundelin GiselaTry IL81:58
211036Borner KathrinOLV Zug83:40
22126Livdane DainaAlnis83:57
231300Wenk SusanneThurgorienta84:24
24224Nys GenevièveCercle d'Orientation du Hainau85:11
25253Wack Isabelleco colmar86:37
26835Kvarnlöf MariaOK Roslagen86:51
27299Pyymäki PirjoEspoon Suunta88:01
28853Rasmussen LoneOK SNAB91:18
29894Staff VanjaOL Toten-Troll91:34
301011Moeri PatriciaOLV Zug94:03
31285Olsson KerstinEslövs friluftsklubb99:49
321113Partanen TuulaRasti-Hyry100:33
33472Fuller SalmeIllawarra Kareelah103:26
34371Järvinen TuijaHämeenlinnan Tarmo103:57
35510Vercaeren HildeKempische Orientatielopers104:49
36250Makovicka Véroniqueco colmar105:17
371358Wetzstein ClaudiaULU`S REISEWELT106:18
38634Andersson HelenaMarkbygdens OK108:58
39443Perneby ChristinaIFK Lidingö SOK109:03
40918Büttiker IreneOLG Chur110:13
411304Schaltegger MargritThurgorienta110:21
42195Renard FrançoiseC.O.Liège111:01
431199Møller KirstenSøllerød OK112:15
441194Šimková HanaSOB Olomouc113:46
45744Göbel HeikeOC München116:58
46342Hogedal AnnikaGöteborg-Majorna OK117:59
471322De Meyer BettyTROL Belgium118:36
48225Delitte BénédicteCercle d'Orientation du Hainau121:20
491287Ansorge SilkeSV Robotron Dresden121:59
50455Hertin AnnaIK Hakarpspojkarna122:52
51114Östberg MaritaAlfta ÖSA OK126:35
52998Schweizer BarbaraOLV Baselland127:59
53319Goddard DawnForth Valley Orienteers132:23
54149Servais CorinneASUB Bruxelles134:58
55255Ravenel Véroniqueco colmar170:20
 
972Van De Riet DunjaOLifantmp
273Bergander CarinaEksjö SOKmp
824Sørensen AnniOK PAN Aarhusdnf
793Knudsen SusanneOK MELFARdnf
770Jansson Järpling AnnOK Klemmingendns
418Holmberg EwaIF Hagendns
897Jungo Marie-Anneol.biel.seelanddns
1275Myllys LeenaSuunnistusmatkatdns
900Hufnagel IngridOLA TSV Deggendorfdns
1324Schmidt NinaTrollhättans SOKdns
 
 
 
Women 55 (49)5,2 km 55 m15 C
PlStnoNameClubTime
11149Ramtvedt Anne ElisabethSarpsborg OL53:17
2606Kottonen AnnariittaLynx62:20
3986Husner LilyOLK WIGGERTAL62:44
4399Sani TuulaHollolan Urheilijat -4663:03
5922Kohler KäthiOLG Dachsen65:30
6898Egger Keller Barbaraol.biel.seeland67:37
71348Bayburina DilyaUfa-united67:45
8993Wyss AndreaOLT SLOCH68:44
91389Lange VeronikaUSC Magdeburg72:25
10889Ravnan IngridOL Toten-Troll73:08
11280Henriksson MonicaEksjö SOK73:09
121125Engen IdaRaumar orientering77:20
13558Friestad Liv Bente HKristiansand OK80:06
14977Lüscher SusanneStora Tuna OK81:32
15337Edvardsen AnnieGöteborg-Majorna OK81:54
161112Jurvakainen TuijaRasti-Hyry83:06
17919Corrodi HeidyOLG Dachsen83:51
181336Sulavuori EijaTurun Metsänkävijät85:31
19866Balcarova EvaOK99 Hradec Králové89:12
201255Nurmi MarittaSunO / Vaasan Suunnistajat89:31
211385Daniel EditULU`S REISEWELT89:43
221428Pamlitschka HertaWAT90:34
23883Kogler MartinaOL Kufstein94:42
24176Andersson MariaBredaryds SOK94:54
251139Syversen EvaRøyken orienteringslag95:28
26350Gedin GunillaGöteborg-Majorna OK96:22
27814Kejser MariannOK PAN Aarhus98:44
281157Lukševica DaceSelijas mežs OSK100:32
29789Hammarström PirkkoOk Måsen103:49
301260Hirvonen EevaSuunnistusmatkat105:58
311423Olivestam AgnetaVimmerby Orienteringsklubb107:57
32300Elfving MepaEspoon Suunta110:23
331186Zvaigzne MuditeSKIO Latvia110:51
34159Govaerts BernadetteASUB Orientation114:50
35158Duyck AnASUB Orientation117:03
36309Aarikka-Ruuhiala PäiviFIN-Hiisirasti120:14
371034Hösli AndreaOLV Zug124:23
38343Westberg Eva-LottaGöteborg-Majorna OK129:13
39235Garriga Sala AnnaClub Orientació Berguedà131:54
401002Schultze AndreaOLV Landshut137:41
411183Fekiacová MáriaŠK VAZKA Bratislava144:58
42234Parera Suriñach NievesClub Orientació Berguedà162:25
431251Kalliany SusanneSU Schöckl Orienteering183:37
 
15923Blach TinaKOKmp
376Yli-Eerola IrjaHämeenlinnan Tarmodnf
1592Ulfstedt IngridJärfälla OKdnf
134Choprix NoëlleAltair COdnf
372Lehto-Linna ArjaHämeenlinnan Tarmodns
314Halvarsson MariaFjärås AIKdns
 
 
 
Women 60 (29)4,4 km 45 m12 C
PlStnoNameClubTime
1567Haverstad HelgaLierbygda o-lag44:00
21078Knapp ElisabethOrienteering Klosterneuburg46:25
31135Svanberg BjørgRøyken orienteringslag48:08
4281Henriksson GunEksjö SOK55:33
51159Stagite DaceSelijas mežs OSK55:37
6864Behounova JirinaOK99 Hradec Králové56:15
7959Marti RitaOLG Skandia56:18
8144Christoffersen MayAsker Skiklubb56:30
9140Saarimäki HelenaAngelniemen Ankkuri57:05
101268Lonka HennariikkaSuunnistusmatkat58:33
11953Plüss BrigittaOLG Rymenzburg61:59
121192Leakey DianeSLOW Luxembourg65:18
131317Colombi AnnaTout Azimut Fameck65:41
141433Freemantle MargiYarra Valley Orienteering Club66:06
15915Hofer MargrithOLG Breitsee66:23
161301Vreni GublerThurgorienta67:25
171191Roach MaggieSLOW Luxembourg67:37
181067Murer AgatheOR Pergine67:55
19670Stevens Suenebstone69:20
20175Holmgren AgnetaBergnäsets AIK69:47
211100Ojapalo AnneliRajamäen Rykmentti O71:36
221143Rennu HelleSaku OK75:54
231150Bode VeronikaSC Melle 0390:15
 
636Barnier MireilleMarseille Course Orientationmp
213Prudhoe JuliaCentral Coast Orienteersdnf
1362Greminger HelenULU`S REISEWELTdnf
1063Hoffer SandraOR Perginednf
1072Arnaudo OrnellaOricuneodns
1172Zolberga DainaSelijas mežs OSKdns
 
 
 
Women 65 (25)3,9 km 25 m11 C
PlStnoNameClubTime
11359Luder MariaULU`S REISEWELT44:34
2495Lundmark AnneJärfälla OK53:53
3874Meier MonikaOL Amriswil59:23
4325Eggli MargritFuersten OK Ettingen59:45
51293Gipsle InaraThames Valley OC61:31
61363Zingg RosmarieULU`S REISEWELT66:19
7692Vliegen ElisabethNSV AMEL69:04
81089Rusanova ElenaPARUS71:13
9581Eder HelgaLK KOMPASS INNSBRUCK IMST71:43
10967Nussbaum MariettaOLG Suhr75:54
111419Lecoyer AnnickVERVINS ORIENTATION76:02
12950Rahm BeaOLG Pfäffikon77:30
13678Karpinski JudithNew England OC77:31
14827Kanste HelenaOK Raseborg78:35
15380Turku KaijaHelsingin Suunnistajat/Ogeli79:06
16941Schlup DorisOLG Oberwil79:46
171327Wallin BirgittaTrosabygdens OK90:26
18944Krummenacher MonikaOLG Oberwil91:12
191384Fritschy FranziskaULU`S REISEWELT92:16
20720Karlsson Marie-LouiceNybro OK96:02
21882Leumann HertaOL Amriswil98:36
22198Séba-Poncelet AgnèsC.O.Liège100:46
 
557Roeling MonicaKOVZmp
1290Nurminen EijaTampereen Pyrintodns
1208Hofer ElsbethSPOBOdns
 
 
 
Women 70 (13)2,8 km 25 m12 C
PlStnoNameClubTime
11340Birgitt MichelTV Jahn Wolfsburg45:58
2932Mulder LizOLG Goldau49:57
31060Chiettini Maria CristinaOR Mezzocorona55:08
4988Bieri RuthOLT SLOCH58:06
5231Blasco NicoleCLUB ATHLETIQUE DE CONDAT62:26
6666Elfi WagnerNaturfreunde Linz78:30
7382Rennotte ManonHermathenae Orientation SPA87:06
81380Haldemann MargritULU`S REISEWELT94:19
91399Kotlova LudmylaValeri Team107:26
 
1379Braun CristineULU`S REISEWELTdnf
1369Brand EdithULU`S REISEWELTdnf
163Deffense MoniqueASUB Orientationdns
1014Moosberger GerdaOLV Zugdns
 
 
 
Women 75 (6)2,8 km 20 m11 C
PlStnoNameClubTime
1961Huggler EricaOLG Stäfa57:39
21266Mylly AiraSuunnistusmatkat65:44
3405Roder UlrikeHSV Ried im Innkreis67:02
4506Lemnitzer ErikaKaulsdorfer OLV Berlin68:34
51372Gübeli VroniULU`S REISEWELT97:45
 
1019Grüniger HildaOLV Zugdns
 
 
 
Open Short (64)3,9 km 25 m11 C
PlStnoNameClubTime
116243Pel CelineOLK WIGGERTAL38:16
21625Müller ChristophOLG Rymenzburg38:23
31039Hillen TimOmega38:36
4779Saeger SamanthaOK Linné40:55
5653Buchholz SvenMTK Bad Harzburg41:22
61631Schorlemmer TorbenBallerup OK44:10
7516Gulheim Bjørn SverreKolbotn & Skimt OL45:02
8987Husner AntonOLK WIGGERTAL46:30
9276Lundblad JoelEksjö SOK46:39
10297Hakulinen LauraEspoon Suunta49:09
1116283Pel ChristophOLK WIGGERTAL49:47
12122Bodin LinnéaAlmby IK51:07
13791Hedström MarieOk Måsen52:49
141618Bjernulf MadeleneSundbybergs IK55:59
15445Albinsson EmmaIFK Mora OK56:02
16564Sølberg Ole GunnarLeik IL56:20
171041Kesselaers AnOmega59:46
18475Hakulinen PaulaIndividuals/No club60:27
191621Bergander SusanneEksjö SOK61:57
20521Pussak MarenKölner OL-Team62:16
21940Krummenacher KurtOLG Oberwil65:15
221246Magnusson FilipStora Tuna OK65:33
23448Albinsson AnnaIFK Mora OK67:29
241633Frederiksen Helle M.Ballerup OK68:19
251620Bjernulf ErikSundbybergs IK68:44
261318Discher IsabelleTout Azimut Fameck68:54
271344Wassenius MarianneUddevalla Orienteringsklubb69:18
28447Nilsson MartinIFK Mora OK69:51
29968Büchli KurtOLG Suhr71:47
30192Frère IsabelleC.O.Liège72:49
31197Séba VirginieC.O.Liège73:34
32530Langeggen IreneKongsberg O-lag75:02
33508Boeck UteKaulsdorfer OLV Berlin75:22
34168Helweg JanniBallerup OK78:24
35132Frost TonjeAlta Orienteringslag79:34
36565Sølberg Kristin LøhreLeik IL80:06
37930Ilg KurtOLG Galgenen80:42
381414Hakulinen TuijaVehkalahden Veikot82:08
39415Carlsson-Tell LenaIF Hagen82:46
40807Nilsson LenaOK Österåker85:15
41115Sandberg Bengt-OlofAlfta ÖSA OK85:19
421046Kesselaers PaulOmega85:53
431354Ballif ChantalULU`S REISEWELT86:03
441430Stangl ErnstWAT91:46
4516213Gille LenaOK Roslagen92:14
461055Cox ClaraOmega92:31
4716363Kvarnlöf PatrikOK Roslagen93:26
481048Feys LieveOmega103:29
49411Kellner ClaudiaHSV Wiener Neustadt103:34
501366Friedrich Marie JeanneULU`S REISEWELT113:29
51542Loeken Mona DalegardKongsberg O-lag115:25
52742Vogl FranziskaOC München119:50
53745Schröder BerndOC München138:53
 
869Bach HelleOK-djursdnf
624Mingaleev RuslanMagnitdns
507Boeck ThomasKaulsdorfer OLV Berlindns
120Lund Frode HalvorÅlgård Orienteringdns
249Baguerey Catherineco colmardns
938Stucki ElisabethOLG Oberwildns
1338Cionoiu MichaelaTV Coburg-Neusesdns
1617Thurner ElisaIndividuals/No clubdns
945Schlup FranzOLG Oberwildns
1629Tollefsen BerntIL Geoformdns
1626Grahn JohanIK Uvendns
 
 
 
Open Long (18)6,6 km 90 m15 C
PlStnoNameClubTime
1561Vantaala JouniLämmin Säkiä74:17
21286Heidrich ElisabethSV Robotron Dresden80:15
3563Rissanen JaakkoLapin Veikot83:50
4148Nilsen AnneÅs-NMBU Orientering92:41
5402Waibl WilhelmHSV Absam Orientierungslauf95:28
6480Hakulinen TeemuIndividuals/No club96:33
716543Sumanen LauraHyvinkään Rasti99:35
81643Axelsson SamuelSkogis IF105:27
91655Ottoson FideliSveaskog IF107:23
101649Sandahl AxelSkogis IF109:22
11515Bjørkelo KnutKolbotn & Skimt OL114:45
12407Wolf MarkusHSV Ried im Innkreis161:10
131640Obsieger AlexaIndividuals/No club201:18
 
108Östberg MärithAlfta ÖSA OKmp
16503Pajuoja VesaEspoon Suuntadnf
983Pel CelineOLK WIGGERTALdns
1069Abrate FabrizioOricuneodns
1654Petterson ElinIFK Göteborgdns
 
 
 
Beginners (39)2,3 km 10 m9 C
PlStnoNameClubTime
11007Von Gaza EmilOLV Uslar18:37
216593Hördegurdh EliseIFK Göteborg22:38
31029Luther EliasOLV Zug24:23
416743David + LukasLK KOMPASS INNSBRUCK IMST24:32
51669Samek DavidUniversitni Sportovni K. Praha27:30
6200Piron CéliaC.O.Liège29:02
7549Hågård Hans Mathias ØkeKonnerud IL30:31
8812Rokkjær Mattias KlostergOK PAN Aarhus30:41
91220Mack ValentinaSPORTUNION Klagenfurt31:10
10494Basol DenizIstanbul OR Spor Kululubu31:34
1116623Mühlbacher EliasNF Steiermark32:05
12493Basol KuzeyIstanbul OR Spor Kululubu32:59
131059Vialard LounaOPA Avignon33:54
14404Haider AnnaHSV Ried im Innkreis34:55
151212Memmer KonstantinSPORTUNION Klagenfurt35:49
16547Hågård Julie ØkernKonnerud IL35:56
171228Memmer Anna LeaSPORTUNION Klagenfurt36:31
18741Mjosund RasmusOC Hölmölä39:49
1916703Asa ValentinGMOK41:04
201118Bjørnstad TinaRaumar orientering43:15
21815Rokkjær Emil KlostergaarOK PAN Aarhus46:45
2216613Lochting ElisabethOK Roslagen48:24
23981Lenherr ThereseOLK Rafzerfeld48:36
241222Unegg CorneliaSPORTUNION Klagenfurt48:52
251262Vainio RiittaSuunnistusmatkat54:50
261227Lachin MarilenaSPORTUNION Klagenfurt62:09
27196Séba MauriceC.O.Liège70:46
281663Brisebois AuroreCercle d'Orientation du Hainau80:25
29641White JaneMole Valley OC94:45
301673Campbell PeterCascade OC96:55
 
1668Stjernlöf EdvinIFK Göteborgmp
719Karlsson KennethNybro OKdnf
736Ikäheimonen FrejaOC Hölmölädns
809Jensen Andrea Kejser DaOK PAN Aarhusdns
118Lund Veronica SunisaÅlgård Orienteringdns
1221Memmer LilianSPORTUNION Klagenfurtdns
1672Hördegardn EliseIFK Göteborgdns
734Ikäheimonen SagaOC Hölmölädns
119Lund Therese AlisaÅlgård Orienteringdns