5 Days of Tyrol 2017Sa. 15.07.2017 20:53
Results - Stage 5 Obtarrenz WREcreated by OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2017

 
Men 10 (30)1,9 km 25 m8 C
PlStnoNameClubTime
1873Meier EricOL Amriswil10:05
2339Valentin FilipGöteborg-Majorna OK10:10
31274Kuusinen TuomasSuunnistusmatkat10:34
4243Villar BasileCLUB OR. STRASBOURG EUROPE10:43
5222Brisebois ColinCercle d'Orientation du Hainau11:08
61214Meizer JonasSPORTUNION Klagenfurt11:12
71415Takanen EetuVehkalahden Veikot11:13
8187Vos AntoineC.O.Liège11:44
91043Jansen ThomasOmega11:57
10593Perktold DavidLK KOMPASS INNSBRUCK IMST12:19
111218Zollner FelixSPORTUNION Klagenfurt12:50
121047Jansen NathanOmega13:18
13680Mühlbacher LukasNF Steiermark13:40
141315Discher DavidTout Azimut Fameck13:42
15876Meier LuisOL Amriswil13:46
161269Kuusinen KarriSuunnistusmatkat14:36
17767Adomaitis MykolasOK Klajunas14:50
18454Hertin OlofIK Hakarpspojkarna15:32
191056Verhaegen RikOmega15:47
201281Höbig FelixSV Bad Düben16:46
21751Skorpil MarekOk Brada19:43
221219Angermann TobiasSPORTUNION Klagenfurt21:25
23571Madslien Ivar KleppaLillehammer orienteringsklubb23:52
24334Persson AxelGöteborg-Majorna OK24:47
251435Schaltegger MichaelThurgorienta63:26
 
353Leire JonasGöteborg-Majorna OKmp
322Connor JamieForth Valley Orienteersdns
601Lehtola LenniLuxembourg Orienteering Clubdns
947Wittwer JannOLG Oberwildns
1295Groeneveld OdinThe Hague Orienteering Runnersdns
 
 
 
Men 12 (19)2,7 km 90 m8 C
PlStnoNameClubTime
11444Öhlund KalleIK Hakarpspojkarna16:12
2618Koponen RasmusLynx16:14
3806Nilsson LinusOK Österåker18:05
41333Ritzenthaler LeoTSV Jetzendorf18:43
51441Moosmann FelixLK KOMPASS INNSBRUCK IMST19:08
61170Neniškis MikusSelijas mežs OSK19:24
7331Leire OlaGöteborg-Majorna OK21:15
8397Roine VeetiHiidenkiertäjät21:29
9802Albinsson MalteOK Österåker21:33
10344Rosén LudwigGöteborg-Majorna OK22:57
111443Rass MaximilianLK KOMPASS INNSBRUCK IMST23:09
121171Pinne NaurisSelijas mežs OSK23:41
13463Grahn SimonIK Uven24:04
14799Gabs AugustOK MELFAR25:40
15785Šoupa MartinOK Lokomotiva Plzen33:01
 
857Helmersson RobinOK Tisarendns
738Mjosund LinusOC Hölmölädns
1073Ortiz Sánchez UlisesO-riéntatedns
943Wittwer CédricOLG Oberwildns
 
 
 
Men 14 (37)3,6 km 130 m13 C
PlStnoNameClubTime
1449Gunnarsson ViktorIK Hakarpspojkarna21:56
2414Carlsson AntonIF Hagen24:11
3622Koponen MatiasLynx25:17
4748Hallner EricOckelbo OK25:22
5458Öhlund MattiasIK Hakarpspojkarna27:27
6574Madslien Ole Gunnar KleppLillehammer orienteringsklubb28:06
7292Mattart AntoineEspoirs FRSO29:04
8541Wollo Atle NikolaiKongsberg O-lag29:24
9129Frost EirikAlta Orienteringslag30:04
10287Amerijckx GaëlEspoirs FRSO30:43
11537Eger JohanKongsberg O-lag31:00
12113Hansson-Bånga AdrianAlfta ÖSA OK31:42
13610Aaltonen TatuLynx31:59
14106Champigny OlivierACA Aix Provence32:21
15689Ankjell Holmoey KasperNordreisa IL33:16
161182Essunger HannesSjövalla FK34:45
17361Thonier TitouanGuyancourt Orientation 7834:58
18733Prutsch JoelOC Fürstenfeld35:30
19638Berrien LouisMarseille Course Orientation36:24
20465Grahn JacobIK Uven36:53
21589Schnegg LeoLK KOMPASS INNSBRUCK IMST38:16
22595Perktold BenediktLK KOMPASS INNSBRUCK IMST42:15
231095Vitols HelmutsPlavinas44:11
241215Steinwender JakobSPORTUNION Klagenfurt45:31
251126Engen DanielRaumar orientering46:56
261097Smilgajs JanisPlavinas50:46
27190Vos LouisC.O.Liège51:00
281161Lipskis KristiansSelijas mežs OSK69:04
29829Søgaard ChristopherOK Roskilde141:40
 
540Loeken HalvorKongsberg O-lagmp
529Langeggen ErlendKongsberg O-lagmp
172Jacobsen-Gaski IsakBardu ILmp
1232Zollner TobiasSPORTUNION Klagenfurtdns
603Lehtola MatiasLuxembourg Orienteering Clubdns
858Helmersson NoelOK Tisarendns
316Goddard JamieForth Valley Orienteersdns
657Deubel JonasNaturfreunde Wiendns
 
 
 
Men 16 (40)5,6 km 205 m13 C
PlStnoNameClubTime
1456Hertin JoarIK Hakarpspojkarna44:13
21177Krogsgaard Elias HingeSilkeborg OK45:56
3178Elmblad AxelBredaryds SOK45:58
41319Discher RomainTout Azimut Fameck46:45
5460Öhlund EmilIK Hakarpspojkarna48:44
6217Arno SimonCercle d'Orientation du Hainau49:59
7800Gabs JonasOK MELFAR56:45
81351Gray RyanUgly Gully Orienteers56:55
9655Buchholz TomMTK Bad Harzburg59:00
101195Šimek ŠtepánSOB Olomouc60:50
11290Amerijckx CédricEspoirs FRSO60:57
12128Frost GardAlta Orienteringslag63:47
13186Gillet JustinC.O.Liège64:01
141229Steinwender MaximilianSPORTUNION Klagenfurt67:56
1514505Kofler MartinLK KOMPASS INNSBRUCK IMST68:07
16591Egger MaximilianLK KOMPASS INNSBRUCK IMST68:28
17109Sandberg ElisAlfta ÖSA OK68:44
181417Markhus ToreVerdal OK69:56
19590Schnegg LorenzLK KOMPASS INNSBRUCK IMST70:36
201407Alvegran TeodorVästerås SOK71:17
211243Kraft HenrikStjørdals-blink orientering71:18
22293Van Aerschot AurélienEspoirs FRSO74:49
23849Isaksen FelixOK SNAB78:18
24422Holmberg JohanIF Hagen79:44
251342Wassenius WilliamUddevalla Orienteringsklubb79:53
26596Dialer DorianLK KOMPASS INNSBRUCK IMST80:41
27844Thaasti FrederickOK SNAB82:04
28648Stamer NilasMTK Bad Harzburg82:44
29830Søgaard PatrickOK Roskilde83:08
30484Werner BendegúzIndividuals/No club85:44
31585Schirmer FabianLK KOMPASS INNSBRUCK IMST93:05
32816Skaug SørenOK PAN Aarhus98:26
331347Melnikov MiroslavUfa-united109:56
34597Ambacher SimonLK KOMPASS INNSBRUCK IMST125:13
35258Poulain Julesco colmar171:23
 
1156Lucijanovs RenarsSelijas mežs OSKmp
303Pajuoja OtsoEspoon Suuntadns
346Hogedal ErikGöteborg-Majorna OKdns
656Deubel JoergenNaturfreunde Wiendns
395Viskari JuusoHiidenkiertäjätdns
 
 
 
Men 18 (27)7,5 km 295 m19 C
PlStnoNameClubTime
1425Bogren DanielIF Hagen52:02
2503Pettersson EmilKarlskrona SOK54:39
3823Skaug MadsOK PAN Aarhus56:48
41256Nurmi MiikaSunO / Vaasan Suunnistajat59:36
5416Holmberg CarlIF Hagen60:05
6191Eyen GuillaumeC.O.Liège61:03
7412Carlsson MarcusIF Hagen62:31
81413Hakulinen SakuVehkalahden Veikot63:49
9312Ruuhiala RoopeFIN-Hiisirasti66:16
10795Rindom Knudsen MortenOK MELFAR66:38
111242Haugen Audun WanvikStjørdals-blink orientering69:03
12393Roine LeeviHiidenkiertäjät70:12
13228Vandeghinste GrégoireCercle d'Orientation du Hainau70:56
141309Helweg Lasse AugustTisvilde Hegn OK71:09
15421Stomberg OscarIF Hagen71:24
161168Lucijanovs AivarsSelijas mežs OSK71:29
17259Wack Arnaudco colmar72:07
18238Bestel ArnaultClub orientation Loisirs Etrec73:06
19386Mattart JulienHermathenae Orientation SPA73:58
20913Odermatt ThierryOLG Basel Oberwil95:01
211120Strand Emil B.Raumar orientering102:11
221169Luks Martinš FridisSelijas mežs OSK116:27
 
1350Gray DanielUgly Gully Orienteersdns
1307Weber Lasse FalckTisvilde Hegn OKdns
453Hertin IsakIK Hakarpspojkarnadns
518Krogh Kasper LyngeKolding Orienterings Klubdns
811Jensen Jeppe Kejser DahOK PAN Aarhusdns
 
 
 
Men 20 (7)8,6 km 416 m24 C
PlStnoNameClubTime
1755Linder ArvidOK Hällen75:50
2756Moravec JakubOK Kamenice78:17
3912Odermatt BrianOLG Basel Oberwil84:42
4410Brantner NiklasHSV Wiener Neustadt87:14
5772Jansson Järpling SimonOK Klemmingen102:48
 
473Barbosa Soares MuriloIndividuals/No clubdns
323Haugen Ole WanvikFREIDIG-Norwaydns
 
 
 
Men 21 Elite (41)
PlStnoNameClubTime
1364Regborn MartinHagaby-Goif68:52
2629Lind WilliamMalungs OK Skogsmårdarna71:41
3365Kamstrup Hovind EirikHalden SK72:25
4440Bostrom Marten BIFK Lidingö SOK72:48
5439Pajunen JereIFK Lidingö SOK73:28
6435Soelberg AndreasIFK Göteborg75:11
71000Schweizer TimonOLV Baselland77:14
8628Borjesson RickardMalungs OK Skogsmårdarna77:36
9908Nilsson Simkovics ErikOLC Wienerwald79:17
10778Andersson JakobOK Linné80:21
10391Tornroth JohanHestra IF80:21
12212Casal I Fernandez RogerCEColivenc80:35
13759Kettner VojtechOK Kamenice81:02
14855Andren OskarOK Tisaren81:04
15199Demeuse ClementC.O.Liège83:00
16275Bergander AndreasEksjö SOK85:20
17441Russell-Keely BryanIFK Lidingö SOK85:35
18760Kettner LukasOK Kamenice85:59
191271Heinonen EeroSuunnistusmatkat86:55
201331Guthier CedricTSG Bad König89:05
21928Hüsler StefanOLG Galgenen90:52
22763Rusy TomasOK Kamenice90:54
23167Totusaus BenetBadalona Orientació93:26
24512Eriksson LudvigKils OK94:49
25469Polden Andreas GroeteidIL Gneist96:16
26828Lindstam JacobOK Ravinen - Nacka96:20
271463Derenne ThibautEspoirs FRSO97:01
28669Stevens Georgenebstone98:52
29671Stevens Bennebstone98:58
301128Wikstrom MariusRingsaker OK101:08
31437Netz DanielIFK Göteborg101:12
32685Iglesias UrtziNonStop Aventura101:27
33600Haugereid Ove AntvordLøten Orienteringslag110:37
34551Rantala JyriKoovee114:55
35288Clapuyt FrancoisEspoirs FRSO120:56
36401Man Chi KinHong Kong Island Orienteering125:15
37647Lin Kuan YuMoxina OK153:09
 
327Norin DanGävle OKdnf
781Lind ErikOK Linnédnf
885Hodel Thomasol norskadns
668Morla Vanrell JosepNavaleno-Odns
 
 
 
Men 21 Long (21)8,6 km 416 m24 C
PlStnoNameClubTime
1470Bergersen StianIL Tyrving78:21
2479Gasser BenediktOLV Luzern79:01
3991Schalbetter RaphaelOLT SLOCH79:31
4363Persson JohanHagaby-Goif81:38
51411Hakulinen NikoVehkalahden Veikot83:53
6283Nilsson SimonEksjö SOK87:04
7722Gullord Sondre SandeNydalens Skiklub87:11
8620Ojapalo JoonaLynx87:34
9743Göbel FalkOC München88:16
10104Prosser HamishAbominable O-men93:35
11750Ruditis RolandsOK Azimuts100:41
12887Nützi RogerOL Regio Olten109:23
131081Tangen MortenOrienteringsklubben Moss112:13
141124Strand Tor-Arve B.Raumar orientering112:26
151468Srubar MichaelMagnus Orienteering119:15
16774Martinson SimonOK Klemmingen125:18
171426Kainzbauer PeterWAT128:47
18520Firaha DzmitryKölner OL-Team138:32
191299Jäckle TobiasThurgorienta140:33
 
1248Alexandersson EmilStora Tuna OKmp
960Brauchli StefanOLG St.Gallen/App.dnf
 
 
 
Men 21 Short (20)6,3 km 210 m12 C
PlStnoNameClubTime
11421Lassila JuhaVetelin Urheilijat51:35
2890Ravnan SigurdOL Toten-Troll51:39
3790Hammarström EmilOk Måsen57:00
4880Schweizer OliverOL Amriswil57:23
51477Koster LivioFanclub Hubmann59:27
61305Spring PhilippThurgorienta61:49
7478Blassel NicolasIndividuals/No club62:22
8604Isaksen JonasLyngby OK63:06
9852Rasmussen RasmusOK SNAB63:11
10892Staff MariusOL Toten-Troll65:12
111283Vogl RolandSV Mietraching68:15
121079Knapp ChristianOrienteering Klosterneuburg72:47
13481Rosholm HenrikIndividuals/No club73:16
141198Maag MagnusSøllerød OK75:22
15389Andersen RasmusHerning O-Klub108:19
 
335Gustafsson MatsGöteborg-Majorna OKmp
794Gydesen Carl ChristianOK MELFARdnf
268Poedras GwendalCourse d'Orientation Coeur d.Sdns
1053Nijst TinoOmegadns
1085Ramtvedt Eirik NæssetOslostudentenes Idrettsklubb Odns
 
 
 
Men 35 (17)8,6 km 416 m24 C
PlStnoNameClubTime
11285Heidrich HannesSV Robotron Dresden76:51
2926Zwiker RaphaelOLG Galgenen81:39
3428Petersson HåkanIFK Göteborg83:46
41107Mulder NicholasRand Orienteering Club87:27
5233Aubets RamonClub Orientació Berguedà88:54
6842Thern AndreasOK Skogshjortarna89:41
7261Brambilla StefanoCO298:08
81108Botha EugeneRand Orienteering Club101:49
9859Dragowski PiotrOK! SPORT103:54
101103Cote-Jacques PhilippeRamblers104:29
11247Peñaranda Marcos TomasCLUB RIOJANO DE ORIENTACION121:09
12390Andersen SørenHerning O-Klub125:29
13381Mayeres PatrickHermathenae Orientation SPA135:50
14184Ozcoidi Arizmendi MikelC.D. NAVARRA139:34
15185Ardaiz Villanueva IñakiC.D. NAVARRA142:52
16183Corvo Weinbach NicolásC.D. NAVARRA151:39
 
927Zwiker DanielOLG Galgenenmp
 
 
 
Men 40 (46)7,3 km 290 m16 C
PlStnoNameClubTime
1956Steinemann DenisOLG Säuliamt51:41
2430Hördegårdh JohanIFK Göteborg52:57
3813Rokkjær RenéOK PAN Aarhus53:25
4739Ikäheimonen JariOC Hölmölä54:09
5348Rosén HermanGöteborg-Majorna OK58:26
61091Sillien NicolasPégase CO58:44
7105Champigny LaurentACA Aix Provence59:29
8879Meier CyrillOL Amriswil60:35
9661Vida GaborNaturfreunde Kitzbühel60:40
10740Mjosund AsgeirOC Hölmölä61:21
11340Valentin DanielGöteborg-Majorna OK63:37
121253Vis IwanSud O Lux64:11
13194Dhondt FrédéricC.O.Liège65:14
14254Poulain Antoineco colmar65:58
15332Leire AndersGöteborg-Majorna OK66:13
16336Persson AndreasGöteborg-Majorna OK66:56
171483Haider PhillipWAT67:34
181280Bäßler SteffenSV Bad Düben68:31
19730Sládecek PetrOB Rícany68:43
19477Werner PéterIndividuals/No club68:43
21662Prokopetz BernhardNaturfreunde Kitzbühel68:55
221314Discher Jean-MarcTout Azimut Fameck69:23
23257Dalibard Nicolasco colmar70:26
24210Campbell JonathanCascade OC72:21
251277Derksen AndréSV Bad Düben73:01
26387Mattart EricHermathenae Orientation SPA73:15
271481Viskup PeterSlavia ZU Zilina74:15
28862Sedlak KrystianOK! SPORT74:52
29766Adomaitis RobertasOK Klajunas75:24
301044Jansen KimOmega75:44
31193Gillet QuentinC.O.Liège77:28
32676Harrison ShaneNelson Orienteering Club77:41
33626Axelsson DanielMålilla OK78:07
34831Søgaard AllanOK Roskilde86:12
35220Arno YvesCercle d'Orientation du Hainau88:13
36164Mari PauBadalona Orientació90:26
371339Cionoiu GheorgheTV Coburg-Neuses92:08
38492Basol AliIstanbul OR Spor Kululubu94:00
39994Bieri HanspeterOLT SLOCH94:24
 
747Eklund MattiasOckelbo OKmp
317Goddard RogerForth Valley Orienteersdns
946Wittwer RenéOLG Oberwildns
856Persson MagnusOK Tisarendns
642Borras Ripolles JoanMontsant Orientaciódns
602Lehtola JuhaLuxembourg Orienteering Clubdns
1176Poulsen Peter SindingSilkeborg OKdns
 
 
 
Men 45 (60)6,3 km 210 m12 C
PlStnoNameClubTime
11203Filip LiborSOOB Spartak Rychnov n Knežnou44:41
2369Virtanen AnttiHämeenlinnan Suunnistajat45:36
31258Karvonen MattiSuunnistusmatkat47:13
4130Frost ThomasAlta Orienteringslag48:16
5649Stamer JoachimMTK Bad Harzburg50:58
6450Söderberg LennartIK Hakarpspojkarna51:07
7834Gille PontusOK Roslagen52:27
8457Öhlund BengtIK Hakarpspojkarna52:55
9398Viskari JukkaHiidenkiertäjät53:12
101270Lauri PekkaSuunnistusmatkat53:38
11239Bestel ThierryClub orientation Loisirs Etrec53:40
12548Hågård HåvardKonnerud IL53:46
131398Trimboy IgorValeri Team53:47
141239Haugen JakobStjørdals-blink orientering54:00
151057Jérôme VialardOPA Avignon55:44
16538Eger Per OivindKongsberg O-lag56:21
171175Krogsgaard KeldSilkeborg OK56:27
18615Tilli JuhaLynx56:45
191188Lexen GertSkizunft Wiesbaden e. V.57:01
20681Mühlbacher ThomasNF Steiermark57:04
21409Brantner MartinHSV Wiener Neustadt57:15
22948Schwind KlausOLG Ortenau57:56
23329López Descalzo BlasGODIH ALBACETE58:12
24801Albinsson TomasOK Österåker58:29
25394Roine KajHiidenkiertäjät58:56
26169Cederberg ClausBallerup OK59:26
271210Unegg FranzSPORTUNION Klagenfurt60:35
28611Aaltonen TeroLynx62:42
29910Odermatt AlexOLG Basel Oberwil63:29
301152Martin PascalSCAPA NANCY ORIENTATION63:43
31728Sramek PetrOB Rícany64:15
32754Januškevicius RegimantasOK Fortuna64:19
331234Bogdanovs IgorsSRD SK64:24
341181Essunger HenrikSjövalla FK65:43
35360Thonier BrunoGuyancourt Orientation 7866:09
36846Thygesen MichaelOK SNAB67:02
37307Sonesson HåkanFalköpings AIK OK68:35
38226Gomrée YvesCercle d'Orientation du Hainau69:19
39157Robinson RichardASUB Orientation70:38
40569Kleppa TormodLillehammer orienteringsklubb70:48
411155Krasovskis AigarsSelijas mežs OSK70:55
421244Kraft KyrreStjørdals-blink orientering71:06
43833Smedmark PatrikOK Roslagen71:33
441163Narels JurijsSelijas mežs OSK72:38
451104Valiquette MartinRamblers72:54
46533Langeggen KnutKongsberg O-lag73:31
47413Carlsson PerIF Hagen74:38
48355Fauquant Jean-MarieGuyancourt Orientation 7875:10
49639Berrien OlivierMarseille Course Orientation78:02
50805Nilsson NiclasOK Österåker79:08
51486Kronhelm ThomasIndividuals/No club79:48
52783Šoupa KarelOK Lokomotiva Plzen92:43
53154Vermaut VincentASUB Orientation117:27
 
1352Gray BrentonUgly Gully Orienteersmp
1489Griffin RichardManchester and District O.C.dns
1296Binsch OlafThe Hague Orienteering Runnersdns
658Deubel DirkNaturfreunde Wiendns
952Müller ChristophOLG Rymenzburgdns
817Nielsen Ebbe MøllerOK PAN Aarhusdns
320Connor BradForth Valley Orienteersdns
 
 
 
Men 50 (71)5,9 km 230 m14 C
PlStnoNameClubTime
1979Schaffner MartinOLK Piz Hasi47:28
2295Pyymäki LeoEspoon Suunta48:07
3971Hanselmann DanielOLG Welsikon Neftenbach48:31
4693Theiss RobertNSV AMEL48:34
51308Weber Tim FalckTisvilde Hegn OK48:41
61114Partanen JuhaRasti-Hyry48:51
7996Schweizer MarkusOLV Baselland49:08
8544Loeken SyverKongsberg O-lag49:32
81330Thierolf MichaelTSG Bad König49:32
10240Villar ChristopheCLUB OR. STRASBOURG EUROPE52:16
111410Larsson MagnusVästerås SOK52:51
12771Jansson ArneOK Klemmingen52:58
13933Jordi UrsliOLG Hondrich53:26
14170Jacobsen Fred ArneBardu IL54:29
15566Magnusson UlfLeksands OK55:20
161196Šimek RomanSOB Olomouc56:01
17798Knudsen PeterOK MELFAR56:08
18302Jylha JoukoEspoon Suunta56:44
19899Steinauer Michaelol.biel.seeland57:08
20867Kamenicky JanOK99 Hradec Králové57:39
20294Hakulinen PekkaEspoon Suunta57:39
22691Baert SergeNSV AMEL58:20
23452Hertin MichaelIK Hakarpspojkarna58:40
24142Balliot YvanANNECY SPORTS ORIENTATION58:46
251321Vervoort KarlTROL Belgium58:51
261492Friedl MartinNaturfreunde Wien59:01
27432Johansson Lars GIFK Göteborg59:04
281105Carlberg PerRånäs OK59:11
29145Nymark ToreAskøy Orienteringslag60:18
30633Andersson NiclasMarkbygdens OK60:38
31522Vanebo Roger AndréKongsberg O-lag61:41
32872Streuli FritzOL Amriswil64:09
33274Nordgren LarsEksjö SOK65:17
34839Kesa MargusOK Saule66:02
351403Alvegran AndersVästerås SOK66:38
36788Hammarström JohanOk Måsen66:54
37204Marion Jean-ClaudeCA Rosé67:48
38847Isaksen KajOK SNAB69:02
391254Drygalski JoëlSud O Lux69:30
40796Gabs ThomasOK MELFAR70:02
411416Markhus SteinVerdal OK71:11
42181Elmblad MicaelBredaryds SOK71:48
43850Jensen NielsOK SNAB73:56
44973Van De Riet GerritOLifant74:59
45524Eiken Terje UllaKongsberg O-lag75:04
46539Wollo AtleKongsberg O-lag75:25
47792Gydesen TerkelOK MELFAR76:05
48248Ravenel Philippeco colmar76:56
49545Kasin KolbjørnKongsberg O-lag78:28
501397Müller RicoUSV TU Dresden80:13
511238Shved SergeiSRD SK80:27
521422Olivestam CristianVimmerby Orienteringsklubb83:31
53845Thaasti LarsOK SNAB84:06
541298Wenk MartinThurgorienta84:47
55426Viinamäki HarriIF Hagen84:52
56252Legallais Jean-Lucco colmar85:21
571401Wiest Stig Henning MaaVang Orienteringslag87:07
58162Darimont DidierASUB Orientation91:43
59519Bouwman JanKölner OL-Team96:17
60868Bach UffeOK-djurs98:03
61223Brisebois Jean-PolCercle d'Orientation du Hainau100:08
62127Livdans VilisAlnis102:56
63688Skjoensfjell Trond-HenryNordreisa IL134:38
 
966Lais PeterOLG Suhrdns
375Yli-Eerola EsaHämeenlinnan Tarmodns
1491Sievi MarcoOLK WIGGERTALdns
121Ferrer CarlesALIGOTSdns
502Pettersson AndersKarlskrona SOKdns
623Mingaleev AlbertMagnitdns
466Grahn TorbjörnIK Uvendns
203Schrago GregoireCA Rosédns
 
 
 
Men 55 (74)5,6 km 190 m20 C
PlStnoNameClubTime
1903Bruegger JosephOLC Omström Sense47:01
2511Sacher Martinkilroy49:11
31115Partanen TimoRasti-Hyry49:12
4417Holmberg LarsIF Hagen50:13
5891Staff Nils HaraldOL Toten-Troll50:19
6901Wyder RuediOLC Kapreolo51:15
7298Markki TapioEspoon Suunta51:52
81185Zvaigzne Edmunds GvidoSKIO Latvia52:13
91265Kuusinen MikkoSuunnistusmatkat54:54
10103Prosser IanAbominable O-men55:31
11980Lenherr PeterOLK Rafzerfeld56:05
12893Verberne OnnoOL Toten-Troll56:51
13338Edvardsen AsgeirGöteborg-Majorna OK57:00
14985Willimann BeatOLK WIGGERTAL57:01
151129Gullikstad PetterRøros IL57:05
161343Wassenius AxelUddevalla Orienteringsklubb57:45
17554Jönsson MatsKorsnäs IF OK57:47
181335Arki HannuTurun Metsänkävijät57:51
19978Höck ZihlmannOLK Piz Hasi58:07
20568Haverstad Ingemar JanssonLierbygda o-lag58:15
21731Friessnig JoachimOC Fürstenfeld58:30
221294Thetford RogerThames Valley OC58:45
231130Schjølberg TerjeRøros IL61:15
241312Kortchagin AlexanderTitan V.Salda61:42
251357Aeschlimann UluULU`S REISEWELT62:10
261131Hansen Øyvind RogerRøyken orienteringslag62:18
27914Sutter StefanOLG Bern62:46
28311Ruuhiala MikaFIN-Hiisirasti63:25
291004Von Gaza HorstOLV Uslar64:14
301345Marat MudarisovUfa-united64:32
31976Meier DanielOLK Argus65:24
32444Pöyhönen JariIFK Lidingö SOK66:58
331341Deptula JerzyUczniowski Klub Sportowy ENERG67:13
341355Wetzstein ClaudioULU`S REISEWELT67:35
35308Koster MartinFanclub Hubmann67:44
361303Spring WilliThurgorienta69:00
37974Pedersen LasseGöteborg-Majorna OK69:48
38810Jensen Per DahlOK PAN Aarhus71:10
39408Kellner GerhardHSV Wiener Neustadt71:34
40107Mannelqvist UrbanAlfta ÖSA OK73:34
411197Konring BoSøllerød OK73:46
421006Drese WernerOLV Uslar74:48
431284Ansorge RonaldSV Robotron Dresden75:01
44936Häny HansruediOLG Kölliken75:24
45490Daly KennethInterlopers77:20
461184Fekiac st JozefŠK VAZKA Bratislava78:00
471259Vainio KariSuunnistusmatkat78:37
481346Bayburin RaisUfa-united78:46
491267Hirvonen PetteriSuunnistusmatkat79:40
50151Clapuyt PhilippeASUB Orientation84:44
51920Corrodi PaulOLG Dachsen85:10
521302Jäckle WernerThurgorienta86:31
53684Buchbinder MordechaiNivut ISOA87:00
54875Schweizer PeterOL Amriswil88:33
551252Kalliany RainerSU Schöckl Orienteering95:35
56989Graber KonradOLT SLOCH100:43
57784Pech JiriOK Lokomotiva Plzen102:46
58559Friestad BjørnKristiansand OK108:28
 
260Gordon RietCO Engiadinamp
1122Engen KnutRaumar orienteringmp
497Sundelius StefanJärfälla OKmp
878Seiterle MartinOL Amriswilmp
895Wettstein RolfOL Zimmerbergmp
347Wallin UlfGöteborg-Majorna OKdnf
373Järvinen JariHämeenlinnan Tarmodns
351Andersson MichaelGöteborg-Majorna OKdns
1424Antonsson KennethVimmerby Orienteringsklubbdns
1412Hakulinen JukkaVehkalahden Veikotdns
1311Bor AlexTitandns
975Müller UrsOLK Argusdns
580Humpel ChristianLK KOMPASS INNSBRUCK IMSTdns
374Linna AriHämeenlinnan Tarmodns
419Stomberg StefanIF Hagendns
446Albinsson BjörnIFK Mora OKdns
 
 
 
Men 60 (63)5,4 km 190 m12 C
PlStnoNameClubTime
1923Kohler HansruediOLG Dachsen46:16
21133Strandhagen TorgeirRøyken orienteringslag48:26
31101Heinonen Veli-MattiRajamäen Rykmentti O49:02
41434Van Geldermalsen TedYarra Valley Orienteering Club50:15
5135Juan AlainANCO50:59
6489Daly RobertInterlopers52:10
7403Josef HonesHSV Ried im Innkreis52:33
81289Nurminen JoukoTampereen Pyrinto54:56
9138Saarimäki IlkkaAngelniemen Ankkuri55:43
101064Cavazzani AugustoOR Pergine56:29
11752Skorpil MartinOk Brada57:14
12964Eichenberger DieterOLG Suhr57:28
13906Peissard BernardOLC SKOG FRIBOURG57:49
14579Dias ManuelLisboa OK57:51
151292Gryaznevich MikhailThames Valley OC58:59
161190Leakey AlanSLOW Luxembourg59:16
171272Nyberg HenrySuunnistusmatkat59:37
18207Clement Jean FrancoisCA Rosé60:03
191123Strand TorRaumar orientering60:19
201400Shpilier AndriiValeri Team61:10
21182Kaeser Peterbussola ok61:15
221378Bühl HerbertULU`S REISEWELT62:06
231062Murer HelmuthOR Pergine62:41
24863Behoun PavelOK99 Hradec Králové62:43
251102Ojapalo IlkkaRajamäen Rykmentti O63:04
261356Ballif PhilippeULU`S REISEWELT63:39
271193Wahlström JanSnättringe SK64:02
281132Svanberg KjellRøyken orienteringslag65:03
29123Bodin Nils-OlofAlmby IK65:06
30838Mickevicius KarolisOK Saule66:45
311144Jaagus JaakSaku OK68:28
321082Ivansson JanOrientierungslaufclub Stubai68:59
331320Dubois Jean-LucTout Azimut Fameck69:30
34635Seckler DanielMarseille Course Orientation69:43
35214Prudhoe PaulCentral Coast Orienteers69:53
36679Lang GottfriedNF Steiermark70:17
37177Andersson ArneBredaryds SOK70:28
38552Rantala JariKoovee71:07
39496Pettersson KennethJärfälla OK71:59
40865Balcar AlesOK99 Hradec Králové73:05
411083Johansson BerntOrientierungslaufclub Stubai73:45
42245Bottemer ChristianCLUB OR. STRASBOURG EUROPE74:30
43378Aerts Andréhamok75:26
441189Roach DavidSLOW Luxembourg76:24
45133Vandeghinste EtienneAltair CO77:42
46969Schefer UeliOLG Suhr79:23
47607Kottonen HannuLynx83:47
48221Dubois BernardCercle d'Orientation du Hainau84:00
49499Keevend KalmerJOKA84:21
50251Baguerey Gillesco colmar85:44
51474Dürr ChristophIndividuals/No club86:30
521142Koppel ToomasSaku OK91:36
531119Sveen JanRaumar orientering94:00
54902Rothweiler HeinzOLC Kapreolo95:47
55773Martinson ChristoferOK Klemmingen98:08
56174Holmgren FredrikBergnäsets AIK102:02
 
143Bergersen LeifAsker Skiklubbdnf
315Halvarsson TorbjörnFjärås AIKdns
1432Cox AndrewWaterford Orienteersdns
942Stucki HansOLG Oberwildns
1166Druvenieks AivarsSelijas mežs OSKdns
1068Zamperin EnzoOricuneodns
954Wehrli PeterOLG Rymenzburgdns
 
 
 
Men 65 (50)5,2 km 160 m12 C
PlStnoNameClubTime
11273Hyyrylainen RaimoSuunnistusmatkat44:52
21288Grankvist LarsTäby OK45:50
3362Trøan TorHadeland OL46:44
4101Rutz Felix3-Friends47:20
5400Sani MikkoHollolan Urheilijat -4647:55
6264Rufer Fritzcorbus49:27
71140Transeth Per OveRøyken orienteringslag50:17
8379Turku VesaHelsingin Suunnistajat/Ogeli51:30
9949Rahm WalterOLG Pfäffikon51:46
10100Bretscher Ueli3-Friends51:48
11877Engeler FelixOL Amriswil52:27
12659Hechl GeorgNaturfreunde Kitzbühel54:03
13102Amsler Max3-Friends54:28
14881Leumann GeorgOL Amriswil54:39
15136Bernasconi GiorgioANCO56:01
16921Frei AlbertOLG Dachsen58:24
171061Fontanari MauroOR Pergine58:48
18578Skullman PelleLinköpings Orienteringsklubb58:53
19905Hechl AntonOLC Schwaz59:29
201365Zingg FritzULU`S REISEWELT59:35
21888Schneider AloisOL Regio Wil59:37
221086Ždanovs UldisOzons OK59:40
23749Poncet Jean-PierreO'Jura59:59
24965Nussbaum UrsOLG Suhr60:10
25870Meier MartinOL Amriswil63:27
26218Timmermans PaulCercle d'Orientation du Hainau64:02
27957Marti WalterOLG Skandia64:09
281066Gobbi GianlucaOR Pergine64:31
28677Saeger JeffreyNew England OC64:31
301111Malling CarlRanders OK64:53
31627Axelsson LeifMålilla OK65:05
32263Wehrli Petercorbus66:08
33266Steiner Fritzcorbus66:09
34917Caluori ClaudioOLG Chur66:40
351326Wallin BendyTrosabygdens OK66:54
361382Fritschy PeterULU`S REISEWELT75:57
37256Makovicka Liborco colmar76:01
381054Buytaert AntonOmega78:43
391364Friedrich UrsULU`S REISEWELT79:25
401420Lecoyer RégisVERVINS ORIENTATION98:15
411049Talloen LucOmega108:37
 
1427Kainzbauer JosefWATdns
467Scholz RainerIK Vistadns
483Gilliver IanIndividuals/No clubdns
150Barbier GeorgesASUB Bruxellesdns
367Kristensson UlfHalmstad OKdns
871Graf ErnstOL Amriswildns
1070Pilati LucianoOricuneodns
514Piják VladoKOB Sokol Pezinokdns
746Vestbom StaffanOckelbo OKdns
 
 
 
Men 70 (33)3,7 km 115 m11 C
PlStnoNameClubTime
1826Kanste PekkaOK Raseborg26:27
21264Hyyrylainen JormaSuunnistusmatkat28:05
31381Hauswirth UeliULU`S REISEWELT30:07
41373Brand HansruediULU`S REISEWELT32:41
51065Vivian GinoOR Pergine32:55
61393Conrad HelmutUSV TU Dresden33:11
71361Luder ResULU`S REISEWELT33:12
81368Baumgartner EdiULU`S REISEWELT33:15
9201Suter HansjoergCA Rosé33:24
10377Vanderstraeten Vichamok35:08
11326Eggli RolandFuersten OK Ettingen35:54
12267Blankenhorn Maxcorbus36:14
131383Wegmüller HeinzULU`S REISEWELT36:17
14262Roth Andrécorbus37:25
15556Intgroen MikeKOVZ37:41
16990Bieri WalterOLT SLOCH37:42
171360Greminger HeiriULU`S REISEWELT38:41
18896Keller Heinzol.biel.seeland38:56
191276Kern WilmarSV Bad Düben39:10
20718Buhré AndersNybro OK40:34
21937Meili HanspeterOLG Oberwil40:53
22958Siegenthaler FritzOLG Skandia42:09
23385Rennotte GeorgesHermathenae Orientation SPA43:48
24509Geudens BertKempische Orientatielopers45:00
251425Siegert ReinhardWAT46:18
26925Zwiker PedroOLG Galgenen46:34
27916Pittet ErrolOLG Breitsee48:06
28970Broggia RuediOLG Welsikon49:35
29141Borger ÅkeAnkarsrums OK51:02
30406Glechner AlbertHSV Ried im Innkreis51:03
31265Meier Viktorcorbus52:53
 
625Karlsson Jan-UlfMålilla OKmp
1207Huber KurtSPOBOdns
 
 
 
Men 75 (14)3,6 km 105 m10 C
PlStnoNameClubTime
11370Haldemann HeinzULU`S REISEWELT36:40
21090Rusanov PavelPARUS36:44
3232Blasco SergeCLUB ATHLETIQUE DE CONDAT41:38
41374Fiechter ChristianULU`S REISEWELT41:45
51141Klawun Kendray Werner GeorgeSachsen-Marathon Dresden42:05
6487Gieldanowski SiegfriedIndividuals/No club45:31
7682Hoch GerfriedNF Steiermark47:16
8664Wagner MaxNaturfreunde Linz48:30
9825Simonsen Hans JørgenOK PAN Aarhus65:57
10931Mulder PieterOLG Goldau67:21
11640White MichaelMole Valley OC86:18
 
488Raths JuliusIndividuals/No clubdns
962Huggler KlausOLG Stäfadns
1367Braun HansULU`S REISEWELTdns
 
 
 
Men 80 (5)3,0 km 70 m9 C
PlStnoNameClubTime
11376Humbel ValentinULU`S REISEWELT34:38
21291Horn GerhardTGV Horn34:52
3560Kempf AdolfKTV Altdorf43:35
4505Lemnitzer EberhardKaulsdorfer OLV Berlin52:10
 
665Fierlinger AdolfNaturfreunde Linzdns
 
 
 
Women 10 (22)1,9 km 25 m8 C
PlStnoNameClubTime
11045Hillen KatoOmega10:18
2536Eger MarteKongsberg O-lag10:47
3577Skullman EbbaLinköpings Orienteringsklubb10:54
41151Martin LauraSCAPA NANCY ORIENTATION11:02
51525Foidl ElenaNaturfreunde Kitzbühel11:06
6349Rosén WilmaGöteborg-Majorna OK11:32
71040Hillen JanneOmega12:37
8156Vermaut YsalysASUB Orientation12:44
9388Mattart LouiseHermathenae Orientation SPA12:47
10392Roine MeeriHiidenkiertäjät12:48
11570Madslien Magnhild KleppaLillehammer orienteringsklubb13:05
121213Dareb KatharinaSPORTUNION Klagenfurt14:18
13822Skaug Signe MøllerOK PAN Aarhus14:36
14433Johansson ElinIFK Göteborg14:40
15804Albinsson SigneOK Österåker16:19
16587Egger LilliLK KOMPASS INNSBRUCK IMST20:29
17383Mayeres VioletteHermathenae Orientation SPA22:02
18461Öhlund SofiaIK Hakarpspojkarna39:35
 
15245Fleck SarahLK KOMPASS INNSBRUCK IMSTdns
1438Nijst KiaraOmegadns
1050Verhaegen AnnabelleOmegadns
318Connor EilidhForth Valley Orienteersdns
 
 
 
Women 12 (22)2,7 km 90 m8 C
PlStnoNameClubTime
1608Aaltonen NelliLynx19:05
2840Thern StinaOK Skogshjortarna19:24
31167Krasovska DanielaSelijas mežs OSK19:42
4189Gillet MarieC.O.Liège19:50
51134Hansen Nora ChristineRøyken orienteringslag20:54
6616Viskari SaanaLynx24:41
7434Hördegårdh SigneIFK Göteborg25:09
8583Florian AnikaLK KOMPASS INNSBRUCK IMST25:49
91404Alvegran StellaVästerås SOK26:05
101099Sture KristaPlavinas27:45
111216Unegg ElenaSPORTUNION Klagenfurt29:24
121533Foidl LeaNaturfreunde Kitzbühel31:23
131529Strauß MarenSV Hildesia Diekholzen31:32
14219Arno LouiseCercle d'Orientation du Hainau35:06
151231Winkler AnnikaSPORTUNION Klagenfurt42:21
16582Thurner SarahLK KOMPASS INNSBRUCK IMST52:19
17594Mark VanessaLK KOMPASS INNSBRUCK IMST60:25
18153Vermaut LilouASUB Orientation62:19
 
588Bonvicin BabetLK KOMPASS INNSBRUCK IMSTdns
532Langeggen AnitaKongsberg O-lagdns
1217Veitsberger MiriamSPORTUNION Klagenfurtdns
1224Winkler NicoleSPORTUNION Klagenfurtdns
 
 
 
Women 14 (34)2,8 km 105 m10 C
PlStnoNameClubTime
1306Sonesson ElsaFalköpings AIK OK19:15
2573Madslien Birgit Dorthea KLillehammer orienteringsklubb19:47
3117Ladänges ElinAlfta ÖSA OK19:54
4241Villar AlixCLUB OR. STRASBOURG EUROPE20:22
5451Hertin EiraIK Hakarpspojkarna21:11
61165Šicane AgateSelijas mežs OSK21:16
7843Thern EbbaOK Skogshjortarna22:25
8621Viskari SiiriLynx22:35
9179Nylund TuvaBredaryds SOK23:12
10296Markki EmmiEspoon Suunta23:53
11370Virtanen ReetaHämeenlinnan Suunnistajat24:49
12124Bodin SofieAlmby IK25:02
13116Sandberg EllaAlfta ÖSA OK27:29
141158Odzilevica LaineSelijas mežs OSK28:37
151418Markhus TrudeVerdal OK29:27
161116Sveen Anna AustadRaumar orientering31:04
17131Frost ErleAlta Orienteringslag31:27
18209Campbell AnnaCascade OC31:59
191316Discher MarieTout Azimut Fameck32:45
201405Alvegran AngelinaVästerås SOK32:55
21111Östberg IrmaAlfta ÖSA OK33:45
221092Cukanova AgitaPlavinas34:14
231052Verhaegen LotteOmega34:21
24356Fauquant MaiwennGuyancourt Orientation 7835:45
25584Huter KatharinaLK KOMPASS INNSBRUCK IMST38:00
261098Langenfelde MartaPlavinas38:28
271096Luksa ElizaPlavinas38:37
28673Harrison JohannaNelson Orienteering Club45:48
 
1230Unegg MarleneSPORTUNION Klagenfurtmp
1353Gray MikaelaUgly Gully Orienteersdns
675Harrison PaulinaNelson Orienteering Clubdns
1223Veitsberger CarinaSPORTUNION Klagenfurtdns
1226Angermann AnnaSPORTUNION Klagenfurtdns
820Nielsen Marie MøllerOK PAN Aarhusdns
 
 
 
Women 16 (25)4,9 km 125 m14 C
PlStnoNameClubTime
1797Gydesen HedvigOK MELFAR36:26
2592Ennemoser LenaLK KOMPASS INNSBRUCK IMST39:30
3173Jacobsen-Gaski AnnaBardu IL42:35
4586Moosmann LisaLK KOMPASS INNSBRUCK IMST42:49
51306Nymark Tora AasheimTIF Viking45:49
6359Thonier FannyGuyancourt Orientation 7846:43
7598Ennemoser LisaLK KOMPASS INNSBRUCK IMST48:51
81332Ritzenthaler KaylaTSV Jetzendorf49:30
9286Fronhoffs GaëlleEspoirs FRSO50:49
10531Langeggen IngvildKongsberg O-lag51:11
11291Herman LaurineEspoirs FRSO52:08
12368Virtanen HetaHämeenlinnan Suunnistajat53:21
131329Kunkelmann JanaTSG Bad König58:01
141409Larsson IdaVästerås SOK58:33
15851Rasmussen RikkeOK SNAB60:27
161162Luka Tabita TinaSelijas mežs OSK61:23
17904Hechl AnnaOLC Schwaz62:02
18279Bergander WilmaEksjö SOK62:17
191178Poulsen Nanna LysemoseSilkeborg OK63:27
20424Bogren EricaIF Hagen63:33
21612Tilli PauliinaLynx65:34
221164Pinne Laura NikolaSelijas mežs OSK67:26
 
1211Unegg AnnaSPORTUNION Klagenfurtdnf
1094Dauškane AleksaPlavinasdnf
1540Brugger SelinaNaturfreunde Kitzbüheldnf
 
 
 
Women 18 (22)6,2 km 205 m15 C
PlStnoNameClubTime
1304Sonesson AlvaFalköpings AIK OK51:33
21179Poulsen Sara LysemoseSilkeborg OK55:52
3535Eger HeleneKongsberg O-lag56:03
4215Arno LucieCercle d'Orientation du Hainau58:54
5244Villar ZoéCLUB OR. STRASBOURG EUROPE60:17
61138Hansen Thea CharlotteRøyken orienteringslag62:02
7227Drygalski LucieCercle d'Orientation du Hainau62:26
81402Wiest Heidi ThereseVang Orienteringslag62:58
91174Krogsgaard Celine HingeSilkeborg OK64:37
10765Jungåker RonjaOK Kåre64:50
11654Buchholz PiaMTK Bad Harzburg67:56
12782Filipová TerezaOK Lokomotiva Pardubice68:25
13523Eiken Andrea WillkommeKongsberg O-lag70:08
14527Vanebo AndreaKongsberg O-lag70:26
15652Stamer SoliaMTK Bad Harzburg71:55
16632Waaler Linn MeiMåren OK72:09
17613Tilli HenriikkaLynx78:49
18848Isaksen AmandaOK SNAB88:35
19543Wollo SarahKongsberg O-lag88:57
 
575Paulsen Emma EithunLillomarka OLmp
1547Rass LisaLK KOMPASS INNSBRUCK IMSTdns
821Spanner KatrineOK PAN Aarhusdns
 
 
 
Women 20 (13)7,5 km 295 m19 C
PlStnoNameClubTime
1999Schweizer RominaOLV Baselland72:28
2854Sølberg LineOK Tisaren75:08
3277Bergander GabriellaEksjö SOK75:20
4546Økern Hågård MaikenKonnerud IL79:22
5147Nymark Tonje AasheimAskøy Orienteringslag81:25
6526Eiken Anne WillkommenKongsberg O-lag82:51
71148Naesset Ingvild RamtvedtSarpsborg OL84:00
81160Ivbule IevaSelijas mežs OSK97:48
91237Anijärv MerilinSRD SK114:10
 
1146Malmei HannahSandnes IL - Rogalandmp
1200Maag AstridSøllerød OKdnf
819Spanner AnnaOK PAN Aarhusdns
1147Malmei VildeSandnes IL - Rogalanddns
 
 
 
Women 21 Elite (27)8,0 km 300 m20 C
PlStnoNameClubTime
1436Nurmi KirsiIFK Göteborg65:31
2139Saarimaki HeiniAngelniemen Ankkuri67:22
3761Tepla KarolinaOK Kamenice69:29
4442Tervo SusannaIFK Lidingö SOK70:26
5498Neumann KrystalJärla Orientering70:30
6438Bostrom MatleenaIFK Lidingö SOK71:49
7764Pukite IritaOK Kapa71:59
8695Jansson Haverstad MarenNTNUI74:25
9513Skoog SannaKils OK75:41
10476Bjorklund AmiliaSävedalens AIK75:55
11500Johansson FilippaJönköpings OK76:33
12672Stevens Victorianebstone77:47
13576Hammarstrom KajsaLinköpings Orienteringsklubb78:08
14211Gil Brotons EstherCEColivenc78:14
15762Prochazkova MarieOK Kamenice79:01
16860Slusarczyk KatarzynaOK! SPORT80:50
17735Mjosund KatjaOC Hölmölä82:04
18757Hlubuckova KristynaOK Kamenice85:48
191555Bergander CeciliaEksjö SOK95:20
201557Wirz HannahOLV Baselland100:17
21758Kulhava EliskaOK Kamenice105:30
22161Robinson EleonoreASUB Orientation115:13
 
1233Polzer CarinaSPORTUNION Klagenfurtdnf
1554Alexanderson ToveStora Tuna OKdns
643Huang YichingMoxina OKdns
909Nilsson Simkovics AnnaOLC Wienerwalddns
997Schweizer SalomeOLV Basellanddns
 
 
 
Women 21 Long (15)7,3 km 285 m16 C
PlStnoNameClubTime
1619Ojapalo AnnaLynx69:12
2471Ramtvedt Ane NaessetIL Tyrving73:19
3861Wysocka MalwinaOK! SPORT74:14
4724Sandvold Christine TurterNydalens Skiklub75:37
5562Itkonen MariaLapin Veikot78:09
6780Lindstam UlrikaOK Linné78:58
7935Joggi MarianneOLG Kölliken80:06
8992Burkart KäthiOLT SLOCH87:59
91560Mesiarkinova KamilaMagnus Orienteering104:37
10886Hochstrasser LisaOL Regio Olten106:43
11646Sie Wan-JyunMoxina OK115:25
 
694Maalen-Johansen IngvildNTNUImp
237Bestel SandraClub orientation Loisirs Etrecdnf
645Chuang PeichiMoxina OKdnf
1257Nurmi EllaSunO / Vaasan Suunnistajatdns
 
 
 
Women 21 Short (36)6,2 km 205 m15 C
PlStnoNameClubTime
1313Rosander CarinFinspångs SOK54:12
2354Lundgren CamillaGöteborg-Majorna OK58:36
3271Adolfsson AgnesEksjö SOK58:38
4553Lax SaraKoovee58:51
5468Arntzen MariellIL Gneist62:03
61088Pukite LauraOzons OK64:42
71240Haugen Sigrid WanvikStjørdals-blink orientering66:09
8278Bergander SaraEksjö SOK68:24
91394Rickmeyer TinaUSV TU Dresden69:26
10352Vennerlund LindaGöteborg-Majorna OK69:47
11837Brolin LindaOK Roslagen69:51
12836Løchting CarolineOK Roslagen75:46
131127Engen LindaRaumar orientering78:18
14832Kvarnlöf OliviaOK Roslagen79:45
15137Hodel EstellaANCO79:56
161093Znotina OlitaPlavinas81:03
171121Austad StineRaumar orientering81:04
181279Bäßler AnneSV Bad Düben81:25
19384Crettels LeslieHermathenae Orientation SPA81:28
201429Pamlitschka ChristinaWAT82:04
211388Uhrová ZuzanaUniversitni Sportovni K. Praha83:40
221313Markova MarinaTitan V.Salda83:45
23929Hüsler NadiaOLG Galgenen87:12
24955Steinemann NicoleOLG Säuliamt88:44
25660Hechl IsabelNaturfreunde Kitzbühel90:46
26485Dahlberg MalinIndividuals/No club92:34
271235Vakrõõm TaisSRD SK102:05
28605Kück KarinaLyngby OK104:58
291109Mulder StephanieRand Orienteering Club105:03
30206Marion AmandineCA Rosé105:34
31310Ruuhiala SanniFIN-Hiisirasti105:45
32644Sie Wan-RuMoxina OK116:02
 
1278Derksen AntjeSV Bad Dübenmp
599Neuwirth AnikaLK KOMPASS INNSBRUCK IMSTdns
924Zwiker ChristineOLG Galgenendns
202Ballaman AurélieCA Rosédns
 
 
 
Women 35 (15)7,3 km 285 m16 C
PlStnoNameClubTime
1333Persson HannaGöteborg-Majorna OK66:31
21371Diethelm GabrielaULU`S REISEWELT69:18
3769Zvinyte IngaOK Klajunas72:34
4687Ankjell TorunNordreisa IL75:36
51110Botha MicheleRand Orienteering Club78:30
6165Novoa SilviaBadalona Orientació86:28
7686Rico CristinaNonStop Aventura91:13
81377Wyss UrsulaULU`S REISEWELT99:07
9768Adomaitiene IrinaOK Klajunas101:00
10803Westbom CarolineOK Österåker101:15
11246Perez Ramos MaicaCLUB RIOJANO DE ORIENTACION127:54
 
667Hernández García RaquelNavaleno-Odns
1225Dareb AndreaSPORTUNION Klagenfurtdns
939Wittwer SilviaOLG Oberwildns
1154Golubova IlanaSelijas mežs OSKdns
 
 
 
Women 40 (27)6,2 km 200 m16 C
PlStnoNameClubTime
1841Thern KarinOK Skogshjortarna57:45
2459Öhlund EvaIK Hakarpspojkarna58:11
3427Hördegårdh IdaIFK Göteborg61:47
4572Madslien ValborgLillehammer orienteringsklubb64:50
5617Viskari TanjaLynx65:03
6330Clevnert Leire AnnicaGöteborg-Majorna OK68:47
7651Stamer EstherMTK Bad Harzburg69:04
81334Ritzenthaler KristinTSV Jetzendorf70:09
9341Rosén LottaGöteborg-Majorna OK73:36
101349Gray MeredithUgly Gully Orienteers76:21
11729Sramkova IvaOB Rícany78:57
12995Bieri BettinaOLT SLOCH80:38
13431Stjernlöf Marie-LouiseIFK Göteborg81:04
141202Filipová IvanaSOOB Spartak Rychnov n Knežnou81:12
15753Januškeviciene AstaOK Fortuna83:59
16429Johansson JennyIFK Göteborg84:40
17208Campbell VictoriaCascade OC84:45
18491Basol PinarIstanbul OR Spor Kululubu92:43
19786Pechova IvaOK Lokomotiva Plzen104:35
20674Harison KristinNelson Orienteering Club105:07
21787Šoupová JanaOK Lokomotiva Plzen114:40
22216Timmermans JulieCercle d'Orientation du Hainau126:23
231080Fredh LindaOrienteringsklubben Moss138:57
 
808Rokkjær Henriette KlosteOK PAN Aarhusmp
166Vidal PilarBadalona Orientaciódnf
630Griffin ClareManchester and District O.C.dns
737Ikäheimonen TaruOC Hölmölädns
 
 
 
Women 45 (52)5,7 km 205 m13 C
PlStnoNameClubTime
1366Alvmyren IngelaHalmstad OK53:35
2396Roine VirpiHiidenkiertäjät55:00
3550Jensen Birgit ØkernKonnerud IL57:36
4683Eithun MaritNittedal Orientering62:21
51173Krogsgaard Heidi HingeSilkeborg OK63:47
6609Lehto SallaLynx64:07
7907Cejka KatiOLC SKOG FRIBOURG66:17
7205Godel AnneCA Rosé66:17
9423Bogren MariaIF Hagen66:39
10242Villar IsabelleCLUB OR. STRASBOURG EUROPE66:46
11614Tilli VirpiLynx68:10
121137Skram ToneRøyken orienteringslag70:40
131005Von Gaza AnkeOLV Uslar70:47
14818Skaug AnneOK PAN Aarhus71:21
15345Jodal MiaGöteborg-Majorna OK74:22
161058Miailhe PascaleOPA Avignon74:38
17528Eiken Barbara WillkommKongsberg O-lag75:26
18236Bestel FlorenceClub orientation Loisirs Etrec75:51
191241Wanvik MetteStjørdals-blink orientering76:22
201180Poulsen Rikke LysemoseSilkeborg OK77:56
211003Drese EviOLV Uslar78:00
22420Stomberg AnnaIF Hagen80:08
23534Eger KristinKongsberg O-lag80:40
24911Odermatt UrsulaOLG Basel Oberwil80:41
251406Larsson CatarinaVästerås SOK85:56
26112Östberg MonikaAlfta ÖSA OK86:38
271408Alvegran CamillaVästerås SOK87:57
28650Buchholz TanjaMTK Bad Harzburg88:12
29188Bastin FlorenceC.O.Liège89:24
301245Kraft Ingeborg GurineStjørdals-blink orientering89:43
311042De Grande AngeliqueOmega93:01
321117Austad Anne-GreteRaumar orientering94:16
33357Dherve GwenaelleGuyancourt Orientation 7896:19
34110Bånga HelenaAlfta ÖSA OK99:16
351236Shved EllaSRD SK100:49
36155Aughuet LaurenceASUB Orientation105:03
37663Wagner BirgitNaturfreunde Linz107:25
38462Grahn AnnaIK Uven107:36
39305Sonesson HelenaFalköpings AIK OK116:15
40328Herreros Valiente AnaGODIH ALBACETE122:14
41160Vandorpe ValerieASUB Orientation122:53
42152Revencu NicoleASUB Orientation131:30
 
482Von Kronhelm KarinOk Måsenmp
951Sieber MeieliOLG Pfäffikondnf
637Berrien IsabelleMarseille Course Orientationdnf
1297Groeneveld MiettaThe Hague Orienteering Runnersdns
1310Kunitskaya NataliaTitandns
321Osborn BeccyForth Valley Orienteersdns
934Schoch KatrinOLG Hondrichdns
1187Heyser-Ebbecke SilkeSkizunft Wiesbaden e. V.dns
1282Vogl KarinSV Mietrachingdns
732Egarter MichaelaOC Fürstenfelddns
 
 
 
Women 50 (60)4,7 km 165 m15 C
PlStnoNameClubTime
1180Svensson CarinaBredaryds SOK41:56
21375Humbel RuthULU`S REISEWELT45:33
31087Bruvere IvetaOzons OK45:59
41247Alexandersson IngridStora Tuna OK48:42
5504Pettersson EvaKarlskrona SOK49:43
61145Haavardsholm MaritSandnes IL - Rogaland53:50
7171Gaski MargreteBardu IL53:59
81263Koskivaara EijaSuunnistusmatkat55:37
91106Carlberg MarianneRånäs OK56:06
10125Bodin AnneAlmby IK56:35
111275Myllys LeenaSuunnistusmatkat57:02
12501Johansson AnnaJönköpings OK57:06
13835Kvarnlöf MariaOK Roslagen57:21
14517Krogh Marianne LyngeKolding Orienterings Klub58:39
15555Jungåker LottaKorsnäs IF OK58:49
16894Staff VanjaOL Toten-Troll59:23
171261Lassila PaiviSuunnistusmatkat59:53
181300Wenk SusanneThurgorienta59:59
19299Pyymäki PirjoEspoon Suunta60:31
20443Perneby ChristinaIFK Lidingö SOK60:48
21224Nys GenevièveCercle d'Orientation du Hainau62:01
221136Syversen IdaRøyken orienteringslag62:26
23126Livdane DainaAlnis62:56
24253Wack Isabelleco colmar65:34
25525Hetlevik ElisabethKongsberg O-lag65:40
26972Van De Riet DunjaOLifant66:55
27853Rasmussen LoneOK SNAB67:42
28195Renard FrançoiseC.O.Liège68:39
29273Bergander CarinaEksjö SOK70:28
30918Büttiker IreneOLG Chur71:18
311201Maag IbenSøllerød OK71:58
32146Aasheim ToveAskøy Orienteringslag73:10
331304Schaltegger MargritThurgorienta73:25
34250Makovicka Véroniqueco colmar73:59
351287Ansorge SilkeSV Robotron Dresden74:55
36510Vercaeren HildeKempische Orientatielopers74:57
371113Partanen TuulaRasti-Hyry75:43
38744Göbel HeikeOC München77:00
391328Sundelin GiselaTry IL79:55
40634Andersson HelenaMarkbygdens OK81:21
41998Schweizer BarbaraOLV Baselland81:27
42472Fuller SalmeIllawarra Kareelah82:41
43455Hertin AnnaIK Hakarpspojkarna85:22
44225Delitte BénédicteCercle d'Orientation du Hainau86:28
451194Šimková HanaSOB Olomouc87:04
461358Wetzstein ClaudiaULU`S REISEWELT89:05
47793Knudsen SusanneOK MELFAR89:34
481322De Meyer BettyTROL Belgium94:29
491199Møller KirstenSøllerød OK96:04
50770Jansson Järpling AnnOK Klemmingen96:58
51255Ravenel Véroniqueco colmar103:12
52149Servais CorinneASUB Bruxelles104:12
53418Holmberg EwaIF Hagen120:27
 
114Östberg MaritaAlfta ÖSA OKdns
900Hufnagel IngridOLA TSV Deggendorfdns
897Jungo Marie-Anneol.biel.seelanddns
824Sørensen AnniOK PAN Aarhusdns
371Järvinen TuijaHämeenlinnan Tarmodns
319Goddard DawnForth Valley Orienteersdns
342Hogedal AnnikaGöteborg-Majorna OKdns
 
 
 
Women 55 (47)4,5 km 115 m14 C
PlStnoNameClubTime
11149Ramtvedt Anne ElisabethSarpsborg OL42:42
2606Kottonen AnnariittaLynx46:19
3986Husner LilyOLK WIGGERTAL46:38
4337Edvardsen AnnieGöteborg-Majorna OK47:52
5922Kohler KäthiOLG Dachsen48:10
6898Egger Keller Barbaraol.biel.seeland49:35
7280Henriksson MonicaEksjö SOK50:02
8399Sani TuulaHollolan Urheilijat -4650:19
9993Wyss AndreaOLT SLOCH50:45
101389Lange VeronikaUSC Magdeburg50:53
111385Daniel EditULU`S REISEWELT53:16
121112Jurvakainen TuijaRasti-Hyry54:23
13889Ravnan IngridOL Toten-Troll54:50
14977Lüscher SusanneStora Tuna OK55:58
151423Olivestam AgnetaVimmerby Orienteringsklubb56:05
161428Pamlitschka HertaWAT56:10
17919Corrodi HeidyOLG Dachsen57:16
18789Hammarström PirkkoOk Måsen58:08
191186Zvaigzne MuditeSKIO Latvia58:42
20866Balcarova EvaOK99 Hradec Králové59:00
211336Sulavuori EijaTurun Metsänkävijät60:18
22235Garriga Sala AnnaClub Orientació Berguedà60:41
23350Gedin GunillaGöteborg-Majorna OK63:11
241139Syversen EvaRøyken orienteringslag63:30
251125Engen IdaRaumar orientering63:52
261002Schultze AndreaOLV Landshut65:49
27883Kogler MartinaOL Kufstein68:43
28814Kejser MariannOK PAN Aarhus70:39
291157Lukševica DaceSelijas mežs OSK71:17
30176Andersson MariaBredaryds SOK71:51
31309Aarikka-Ruuhiala PäiviFIN-Hiisirasti74:41
321251Kalliany SusanneSU Schöckl Orienteering74:45
33159Govaerts BernadetteASUB Orientation76:26
341348Bayburina DilyaUfa-united80:07
351260Hirvonen EevaSuunnistusmatkat83:35
36558Friestad Liv Bente HKristiansand OK83:37
37234Parera Suriñach NievesClub Orientació Berguedà84:29
381592Ulfstedt IngridJärfälla OK95:44
39134Choprix NoëlleAltair CO104:49
 
158Duyck AnASUB Orientationmp
300Elfving MepaEspoon Suuntamp
1183Fekiacová MáriaŠK VAZKA Bratislavamp
372Lehto-Linna ArjaHämeenlinnan Tarmodns
376Yli-Eerola IrjaHämeenlinnan Tarmodns
343Westberg Eva-LottaGöteborg-Majorna OKdns
1255Nurmi MarittaSunO / Vaasan Suunnistajatdns
314Halvarsson MariaFjärås AIKdns
 
 
 
Women 60 (28)3,7 km 115 m11 C
PlStnoNameClubTime
11135Svanberg BjørgRøyken orienteringslag31:11
21078Knapp ElisabethOrienteering Klosterneuburg31:50
31268Lonka HennariikkaSuunnistusmatkat32:26
41192Leakey DianeSLOW Luxembourg37:26
5140Saarimäki HelenaAngelniemen Ankkuri38:38
6567Haverstad HelgaLierbygda o-lag38:53
7175Holmgren AgnetaBergnäsets AIK39:01
81067Murer AgatheOR Pergine39:11
9959Marti RitaOLG Skandia39:31
10915Hofer MargrithOLG Breitsee39:48
111159Stagite DaceSelijas mežs OSK40:16
12864Behounova JirinaOK99 Hradec Králové40:39
13281Henriksson GunEksjö SOK41:35
14953Plüss BrigittaOLG Rymenzburg42:19
15670Stevens Suenebstone42:25
161191Roach MaggieSLOW Luxembourg42:33
17213Prudhoe JuliaCentral Coast Orienteers43:57
181143Rennu HelleSaku OK44:17
191100Ojapalo AnneliRajamäen Rykmentti O45:04
201317Colombi AnnaTout Azimut Fameck45:54
211433Freemantle MargiYarra Valley Orienteering Club46:57
221301Vreni GublerThurgorienta47:38
231150Bode VeronikaSC Melle 0350:04
24636Barnier MireilleMarseille Course Orientation62:39
 
1063Hoffer SandraOR Perginemp
1172Zolberga DainaSelijas mežs OSKdns
1362Greminger HelenULU`S REISEWELTdns
144Christoffersen MayAsker Skiklubbdns
 
 
 
Women 65 (25)3,0 km 70 m9 C
PlStnoNameClubTime
11359Luder MariaULU`S REISEWELT24:53
2380Turku KaijaHelsingin Suunnistajat/Ogeli27:01
3967Nussbaum MariettaOLG Suhr27:41
4325Eggli MargritFuersten OK Ettingen29:33
5495Lundmark AnneJärfälla OK30:44
6692Vliegen ElisabethNSV AMEL31:14
71293Gipsle InaraThames Valley OC31:43
8557Roeling MonicaKOVZ31:52
9827Kanste HelenaOK Raseborg32:40
101384Fritschy FranziskaULU`S REISEWELT33:12
11944Krummenacher MonikaOLG Oberwil33:33
12678Karpinski JudithNew England OC33:51
13950Rahm BeaOLG Pfäffikon33:52
141089Rusanova ElenaPARUS34:03
15581Eder HelgaLK KOMPASS INNSBRUCK IMST35:25
16720Karlsson Marie-LouiceNybro OK36:06
171419Lecoyer AnnickVERVINS ORIENTATION37:35
18874Meier MonikaOL Amriswil39:16
19941Schlup DorisOLG Oberwil39:33
201363Zingg RosmarieULU`S REISEWELT42:31
21198Séba-Poncelet AgnèsC.O.Liège43:58
221327Wallin BirgittaTrosabygdens OK44:18
231290Nurminen EijaTampereen Pyrinto47:11
24882Leumann HertaOL Amriswil50:35
 
1208Hofer ElsbethSPOBOdns
 
 
 
Women 70 (13)3,0 km 70 m9 C
PlStnoNameClubTime
11340Birgitt MichelTV Jahn Wolfsburg31:29
2231Blasco NicoleCLUB ATHLETIQUE DE CONDAT33:11
31369Brand EdithULU`S REISEWELT35:21
41060Chiettini Maria CristinaOR Mezzocorona35:45
5932Mulder LizOLG Goldau39:14
61606Rass LislLK KOMPASS INNSBRUCK IMST44:08
71399Kotlova LudmylaValeri Team45:04
8666Elfi WagnerNaturfreunde Linz46:48
9382Rennotte ManonHermathenae Orientation SPA49:08
 
1380Haldemann MargritULU`S REISEWELTmp
988Bieri RuthOLT SLOCHdns
163Deffense MoniqueASUB Orientationdns
1379Braun CristineULU`S REISEWELTdns
 
 
 
Women 75 (5)3,1 km 145 m10 C
PlStnoNameClubTime
1506Lemnitzer ErikaKaulsdorfer OLV Berlin40:13
2961Huggler EricaOLG Stäfa41:27
3405Roder UlrikeHSV Ried im Innkreis53:39
41266Mylly AiraSuunnistusmatkat70:07
 
1372Gübeli VroniULU`S REISEWELTdns
 
 
 
Open Short (72)3,6 km 105 m10 C
PlStnoNameClubTime
116283Pel ChristophOLK WIGGERTAL25:26
216295Gunnarsson DavidIK Hakarpspojkarna26:04
31625Müller ChristophOLG Rymenzburg27:22
416243Pel CelineOLK WIGGERTAL27:43
5447Nilsson MartinIFK Mora OK28:05
6516Gulheim Bjørn SverreKolbotn & Skimt OL28:31
7779Saeger SamanthaOK Linné29:18
8276Lundblad JoelEksjö SOK32:22
9653Buchholz SvenMTK Bad Harzburg32:26
10987Husner AntonOLK WIGGERTAL33:09
1116235Cox AndrewWaterford Orienteers33:18
121039Hillen TimOmega36:31
131041Kesselaers AnOmega36:35
14297Hakulinen LauraEspoon Suunta37:33
15521Pussak MarenKölner OL-Team37:35
16448Albinsson AnnaIFK Mora OK37:49
171246Magnusson FilipStora Tuna OK37:51
18564Sølberg Ole GunnarLeik IL38:02
19727Winsents PålNydalens Skiklub39:37
20301Jylhä SirpaEspoon Suunta40:24
211009Bönig SabineOLV Uslar 1976 e.V.40:53
22791Hedström MarieOk Måsen41:07
23565Sølberg Kristin LøhreLeik IL41:11
2416184Käding KirstenKaulsdorfer OLV Berlin41:59
25475Hakulinen PaulaIndividuals/No club42:11
261621Bergander SusanneEksjö SOK42:29
27940Krummenacher KurtOLG Oberwil43:08
28930Ilg KurtOLG Galgenen43:56
29122Bodin LinnéaAlmby IK44:03
30445Albinsson EmmaIFK Mora OK44:52
31192Frère IsabelleC.O.Liège45:03
32197Séba VirginieC.O.Liège46:01
33508Boeck UteKaulsdorfer OLV Berlin46:33
34507Boeck ThomasKaulsdorfer OLV Berlin46:55
35807Nilsson LenaOK Österåker47:27
36530Langeggen IreneKongsberg O-lag52:23
3716225Essunger PiaSjövalla FK53:28
38115Sandberg Bengt-OlofAlfta ÖSA OK54:12
391354Ballif ChantalULU`S REISEWELT54:20
401055Cox ClaraOmega54:34
41415Carlsson-Tell LenaIF Hagen54:49
42132Frost TonjeAlta Orienteringslag54:59
431619Barbier GeorgesASUB Bruxelles56:48
441430Stangl ErnstWAT58:30
451414Hakulinen TuijaVehkalahden Veikot58:37
461048Feys LieveOmega60:38
471633Frederiksen Helle M.Ballerup OK61:23
4816204Fransson Anne-MarieVasaby OK61:50
49163250Unegg ChristineSPORTUNION Klagenfurt62:46
501640Obsieger AlexaIndividuals/No club72:00
511344Wassenius MarianneUddevalla Orienteringsklubb72:48
521046Kesselaers PaulOmega75:04
531366Friedrich Marie JeanneULU`S REISEWELT81:09
541632Kvarnlöf PatrikOK Roslagen84:36
55411Kellner ClaudiaHSV Wiener Neustadt85:22
56745Schröder BerndOC München87:01
571631Schorlemmer TorbenBallerup OK109:19
 
16325Fauquant RiwalGuyancourt Orientation 78mp
1318Discher IsabelleTout Azimut Fameckmp
542Loeken Mona DalegardKongsberg O-lagdns
624Mingaleev RuslanMagnitdns
742Vogl FranziskaOC Münchendns
120Lund Frode HalvorÅlgård Orienteringdns
168Helweg JanniBallerup OKdns
249Baguerey Catherineco colmardns
869Bach HelleOK-djursdns
1010Bönig KatjaOLV Uslar 1976 e.V.dns
1617Thurner ElisaIndividuals/No clubdns
1623Prazeller LisaLK KOMPASS INNSBRUCK IMSTdns
938Stucki ElisabethOLG Oberwildns
945Schlup FranzOLG Oberwildns
968Büchli KurtOLG Suhrdns
 
 
 
Open Long (10)7,5 km 295 m19 C
PlStnoNameClubTime
1563Rissanen JaakkoLapin Veikot80:35
21008Bönig StefanOLV Uslar 1976 e.V.82:44
31286Heidrich ElisabethSV Robotron Dresden95:59
4480Hakulinen TeemuIndividuals/No club100:20
5407Wolf MarkusHSV Ried im Innkreis146:03
 
108Östberg MärithAlfta ÖSA OKdnf
16544Barbier GeorgesASUB Bruxellesdns
148Nilsen AnneÅs-NMBU Orienteringdns
515Bjørkelo KnutKolbotn & Skimt OLdns
983Pel CelineOLK WIGGERTALdns
 
 
 
Beginners (44)2,7 km 90 m8 C
PlStnoNameClubTime
11676Essunger GustavSjövalla FK20:50
2404Haider AnnaHSV Ried im Innkreis28:08
316575Bönig KatjaOLV Uslar28:32
4812Rokkjær Mattias KlostergOK PAN Aarhus29:03
51669Samek DavidUniversitni Sportovni K. Praha29:33
61672Hördegardn EliseIFK Göteborg31:15
71220Mack ValentinaSPORTUNION Klagenfurt31:27
8494Basol DenizIstanbul OR Spor Kululubu31:58
916743David + LukasLK KOMPASS INNSBRUCK IMST32:04
10815Rokkjær Emil KlostergaarOK PAN Aarhus33:09
11200Piron CéliaC.O.Liège34:07
121671Robinson AdeleASUB Bruxelles34:48
131118Bjørnstad TinaRaumar orientering34:57
14493Basol KuzeyIstanbul OR Spor Kululubu35:34
151221Memmer LilianSPORTUNION Klagenfurt36:37
161007Von Gaza EmilOLV Uslar37:27
17549Hågård Hans Mathias ØkeKonnerud IL38:03
181660Lu Chun YaoIndividuals/No club39:04
1916754Greminger HelenULU`S REISEWELT40:26
201228Memmer Anna LeaSPORTUNION Klagenfurt41:10
211670Løchting ElisabethOK Roslagen43:08
22547Hågård Julie ØkernKonnerud IL45:39
231227Lachin MarilenaSPORTUNION Klagenfurt47:42
241222Unegg CorneliaSPORTUNION Klagenfurt48:35
251262Vainio RiittaSuunnistusmatkat49:39
261666Hechl JakobLK KOMPASS INNSBRUCK IMST50:47
27741Mjosund RasmusOC Hölmölä51:21
28981Lenherr ThereseOLK Rafzerfeld52:58
291668Stjernlöf EdvinIFK Göteborg56:22
301667Stjernlöf ArturIFK Göteborg58:12
311673Campbell PeterCascade OC58:20
321059Vialard LounaOPA Avignon59:35
33734Ikäheimonen SagaOC Hölmölä60:26
3416755Rass MagdalenaLK KOMPASS INNSBRUCK IMST61:52
351212Memmer KonstantinSPORTUNION Klagenfurt72:02
36641White JaneMole Valley OC85:30
371663Brisebois AuroreCercle d'Orientation du Hainau86:14
38196Séba MauriceC.O.Liège125:23
 
16623Mühlbacher EliasNF Steiermarkdnf
118Lund Veronica SunisaÅlgård Orienteringdns
119Lund Therese AlisaÅlgård Orienteringdns
809Jensen Andrea Kejser DaOK PAN Aarhusdns
736Ikäheimonen FrejaOC Hölmölädns
719Karlsson KennethNybro OKdns